چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

برنامه ها و دستاوردهای کشوردر حوزه اماکن ورزشی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 17 بهمن، با مهندس رحمتی، معاونت فنی و مهندسی شرکت توسعه اماکن ورزشی، در ارتباط با نشست تخصصی توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/11/22
15:19


به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس رحمتی، معاونت فنی و مهندسی شرکت توسعه اماکن ورزشی، در خصوص نشست تخصصی توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی و مباحث مطرح شده در این نشست، عنوان کرد: امروز در مجموعه هتل المپیک نشست تخصصی با حضور کلیه متولیان و دست اندارکاران بست و گسترش اماکن ورزشی کشور از جمله پیمانکاران و مشاوران برپا شد.
35 استادیوم 5 هزار نفره تا 10 هزار نفره در کشور پیش بینی کرده ایم. حدود 16 سالن دو و میدانی و 11 سالن 6 هزار نفره در کشور برنامه ریزی شده است. امروز در خدمت مجریان و طراحان این مجموعه ها هستیم. دور هم جمع شده ایم تا درباره ضعف ها، مشکلات و چالش هایی که در حوزه طراحی و ساخت وجود دارد، با هم تبادل نظر کنیم.
وی، در پاسخ به این پرسش که خروجی اینگونه نشست ها باید چه چیزی باشد، عنوان کرد: قطعاً ما انتظار داریم خروجی این نشست ها و هم اندیشی که اتفاق می افتد، در ارتقاء کیفیت پروژه ها تأثیر بگذارد. مجریان و مشاورین ما باید در جریان استانداردهایی که از سوی مجامع بین المللی و فدراسیون ها در نظر گرفته می شود، قرار بگیرند تا هم افزایی صورت بگیرد و پروژه ها با استانداردها و ضوابط روز این ورزش ها منطبق شوند.
مهندس رحیمی، نیز در پاسخ به این سوال که در این زمینه چقدر نظارت دارید، بیان کرد: در حوزه معاونت فنی مهندسی این شرکت، واحد طراحی مهندسی ما برای منطبق کردن این استانداردها و ابلاغ آیین نامه ها به مشاورین اقدام می کنند؛ همچنین علاوه بر نظارت کارگاهی که مشاور انجام می دهد، ما به عنوان کارفرما با تقسیم بندی پهنه کشور به 6 منطقه کشوری نظارت لازم را داریم. امیدواریم که همه در سرعت ساخت پروژه ها و نیز کیفی سازی آنها کمک کنیم. ما قطعاً سرعت را فدای کیفیت نخواهیم کرد.
امروز این مباحث را با دوستان مشاور و پیمانکار در این مجموعه و شرکت های صاحب کالا و خدمات در حوزه تجهیزات ورزشی به اشتراک گذاشتیم و مطمئناً خروجی خوبی هم داشته است.
وی، در پاسخ به این سوال که چقدر با بحث واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی موافق هستید، تصریح کرد: این بحث تنها موافقت و نظر من نیست؛ بلکه سیاست اصلی و رویکرد کلی نظام است که بخش خصوصی وارد گود شود و جای خود را باز کند. به جرأت می توانم بگویم این اتفاق در حوزه وزارت ورزش و جوانان از سایر وازرتخانه ها جلوتر است.
برنامه چشم انداز، با اجرا و کارشناسی علی رحیمیان، روزهای چهارشنبه ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شوند.

دسترسی سریع
چشم انداز