چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

برنامه ها و دستاوردهای كشوردر حوزه اماكن ورزشی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 17 بهمن، با مهندس رحمتی، معاونت فنی و مهندسی شركت توسعه اماكن ورزشی، در ارتباط با نشست تخصصی توسعه، تجهیز و نگهداری اماكن ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/11/22
15:19


به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس رحمتی، معاونت فنی و مهندسی شركت توسعه اماكن ورزشی، در خصوص نشست تخصصی توسعه، تجهیز و نگهداری اماكن ورزشی و مباحث مطرح شده در این نشست، عنوان كرد: امروز در مجموعه هتل المپیك نشست تخصصی با حضور كلیه متولیان و دست انداركاران بست و گسترش اماكن ورزشی كشور از جمله پیمانكاران و مشاوران برپا شد.
35 استادیوم 5 هزار نفره تا 10 هزار نفره در كشور پیش بینی كرده ایم. حدود 16 سالن دو و میدانی و 11 سالن 6 هزار نفره در كشور برنامه ریزی شده است. امروز در خدمت مجریان و طراحان این مجموعه ها هستیم. دور هم جمع شده ایم تا درباره ضعف ها، مشكلات و چالش هایی كه در حوزه طراحی و ساخت وجود دارد، با هم تبادل نظر كنیم.
وی، در پاسخ به این پرسش كه خروجی اینگونه نشست ها باید چه چیزی باشد، عنوان كرد: قطعاً ما انتظار داریم خروجی این نشست ها و هم اندیشی كه اتفاق می افتد، در ارتقاء كیفیت پروژه ها تأثیر بگذارد. مجریان و مشاورین ما باید در جریان استانداردهایی كه از سوی مجامع بین المللی و فدراسیون ها در نظر گرفته می شود، قرار بگیرند تا هم افزایی صورت بگیرد و پروژه ها با استانداردها و ضوابط روز این ورزش ها منطبق شوند.
مهندس رحیمی، نیز در پاسخ به این سوال كه در این زمینه چقدر نظارت دارید، بیان كرد: در حوزه معاونت فنی مهندسی این شركت، واحد طراحی مهندسی ما برای منطبق كردن این استانداردها و ابلاغ آیین نامه ها به مشاورین اقدام می كنند؛ همچنین علاوه بر نظارت كارگاهی كه مشاور انجام می دهد، ما به عنوان كارفرما با تقسیم بندی پهنه كشور به 6 منطقه كشوری نظارت لازم را داریم. امیدواریم كه همه در سرعت ساخت پروژه ها و نیز كیفی سازی آنها كمك كنیم. ما قطعاً سرعت را فدای كیفیت نخواهیم كرد.
امروز این مباحث را با دوستان مشاور و پیمانكار در این مجموعه و شركت های صاحب كالا و خدمات در حوزه تجهیزات ورزشی به اشتراك گذاشتیم و مطمئناً خروجی خوبی هم داشته است.
وی، در پاسخ به این سوال كه چقدر با بحث واگذاری اماكن ورزشی به بخش خصوصی موافق هستید، تصریح كرد: این بحث تنها موافقت و نظر من نیست؛ بلكه سیاست اصلی و رویكرد كلی نظام است كه بخش خصوصی وارد گود شود و جای خود را باز كند. به جرأت می توانم بگویم این اتفاق در حوزه وزارت ورزش و جوانان از سایر وازرتخانه ها جلوتر است.
برنامه چشم انداز، با اجرا و كارشناسی علی رحیمیان، روزهای چهارشنبه ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شوند.

دسترسی سریع
چشم انداز