چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

دعوت از مربیان بازیكن ساز به تیم ملی ووشو

برنامه چشم انداز چهارشنبه 25 اسفند ماه با حضور دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو به بررسی جایگاه و چشم انداز این رشته ورزشی پرداخت.

1395/12/28
09:06

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی پیرامون جایگاه ووشو ایران در آسیا و جهان اظهار كرد: ایران در همه رده های سنی نائب قهرمان آسیا و جهان است و بعد از چین حرف اول ووشو را می زند. ما به عنوان الگوی پیشرفت در جهان مطرح هستیم و در دهه اخیر از جایگاه سیزدهم به دوم جهان رسیده ایم.
علی نژاد درخصوص چشم انداز فدراسیون ووشو بیان كرد: ما با شرایط و امكانات موجود نمی توانیم به قهرمانی جهان برسیم چون كشور چین نگاه ملی به رشته ووشو دارد و حاكمیت پشت این ورزش است. درنتیجه چشم انداز واقع بینانه ما در میان مدت تثبیت نائب قهرمانی آسیا و جهان است.
در حوزه همگانی نیز نگاه ما توسعه ووشو در مدارس، دانشگاه ها و نیروهای مسلح است چون به نوعی جامعه هدف ما هستند و از جمعیت قابل توجهی برخوردارند.
وی در رابطه با استراتژی های بكار گرفته شده برای رسیدن به این اهداف گفت: ما برنامه راهبردی و استراتژی ائتلاف و همكاری را در نظر گرفته ایم و با سازمان هایی مانند صدا و سیما، وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك و وزارتخانه های صنعتی و غیره همراهی را آغاز كرده ایم. استراتژی اصلی ما توسعه ورزش قهرمانی و ارتقا سطح فنی نخبگان ووشو است. استراتژی دیگر بحث استعدایابی نخبگان است. ما بعد از یك كار علمی توانستیم برای اولین بار در دنیا شاخص های پیكرسنجی ووشو را كشف كنیم. با استفاده از این شیوه در 23 استان كشور استعدادیابی انجام شد و 2000 نفر پایش و 200 نفر نخبه انتخاب شدند.
توسعه روابط بین المللی و برگزاری دوره های پیشرفته كاربردی مربیگری و داوری از دیگر استراتژی های این فدراسیون است. بعلاوه مربیان شاگردساز و بازیكن ساز به عنوان مربی ناظر جهت آموزش بیشتر به تیم ملی دعوت می شوند.
برنامه " چشم انداز " چهارشنبه 25 اسفند كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز