چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

توسعه توریسم ورزشی با رشته ورزشی جهت یابی

برنامه چشم انداز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه با حضور قدرت اللّه عظیمیان، رئیس انجمن جهت یابی به بررسی چشم اندازهای این انجمن اختصاص داشت.

1396/02/16
08:45

به گزارش رادیو ورزش؛ قدرت اللّه عظیمیان، رئیس انجمن جهت یابی در معرفی این رشته ورزشی بیان كرد: جهت یابی یكی از رشته های جذاب ورزشی است كه در تمام رده های سنی و به شكل همگانی و حرفه ای انجام می گیرد. ورزشكار این رشته با استفاده از قطب نما، نقشه، انگشتی ثبت زمان و با آمادگی جسمانی خوب اهداف را در مسیرهای ناشناخته پیدا می كند.
عظیمیان پیرامون چشم اندازهای این انجمن اظهار كرد: با توجه به اینكه جهت یابی یك رشته كاربردی است با چشم اندازها و راهبردهایی كه مشخص كرده ایم این رشته را در 28 استان فعال كرده و وارد شهرستانها نیز شده ایم. در اكثر كلان شهرها نیز انجمن جهت یابی راه اندازی شده است. در حوزه آموزش سرمایه گذاری خوبی كرده و در این راستا از توان شهرداری ها استفاده می كنیم. علاوه بر مسابقات كشوری و استانی مسابقات منطقه ای را هم پیش بینی كرده ایم تا افراد بیشتری را جذب این ورزش كنیم. با كمك هیئت های استانی و آموزش و پرورش در مدارس پسرانه و دخترانه جهت یابی را به شكل قابل فهم به دانش آموزان آموزش داده و وارد حوزه استعدادیابی شده ایم. بعلاوه مربیگری درجه 3، درجه 2، درجه 1 و بین المللی را طراحی كرده ایم كه در دستور كار ماست و 17 مربی درجه 1 در كشور داریم.
عظیمیان درخصوص تامین منابع مالی این انجمن اظهار كرد: فدراسیون ورزش های همگانی پشتیبان انجمن ماست و مسیر را برای جذب اسپانسر باز كرده است. شركتهایی كه در تولید تجهیزات این رشته فعالیت دارند از اسپانسرهای ما هستند. همچنین به غیر از قطب نما سایر تجهیزات را خودمان تولید می كنیم كه یكی از منابع درآمدی ما بشمار می رود. از آنجا كه توریست هایی كه از كشورهای دیگر می آیند رشته جهت یابی برای آنها بومی است و با آن آشنایی دارند؛ درخواست هایی از چند آژانس برای طراحی مسابقات جهت یابی برای توریست ها داشتیم و به شكل فنی دو مسابقه در چیتگر و لویزان طراحی كردیم و بدین ترتیب از این رشته به عنوان یكی از راهبردهای توسعه توریسم ورزشی استفاده می كنیم و آمادگی داریم در جنگل، كویر یا بوستان های شهری مسابقات جهت یابی را طراحی نمائیم.
برنامه " چشم انداز " چهارشنبه 13 اردیبهشت كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز