چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

اجرای تقویم، مهمترین برنامه رئیس فدراسیون هندبال

برنامه چشم انداز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه با حضور علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال به بررسی اهمیت اجرای تقویم فدراسیون و برگزاری لیگ برتر پرداخت.

1396/02/23
08:11

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال پیرامون اهمیت اجرای تقویم فدراسیون ها اظهار كرد: در ایران از رئیس فدراسیون می خواهند بسرعت برنامه های آتی خود را معرفی كند و معمولاً هم این برنامه ها جز حرف های كلیشه ای و قول هایی كه فردا در آن می مانند؛ چیز دیگری نیست. بهترین قولی كه یك رئیس فدراسیون می تواند دهد ارائه تقویم است كه این كار می تواند همه مشكلات را حل كند. تقویم فدراسیون معرف برنامه و شخصیت آن فدراسیون است. نوشتن تقویم آسان است ولی اجرای آن اهمیت بسیاری دارد. بعد از اینكه تقویم آماده شد در اختیار روسای هیئت ها در سراسر كشور قرار می گیرد و همه می دانند باید براساس آن حركت كنند. البته تقویم باید 2 تا 3 ماه قبل از سال جدید به هیئت ها ارائه شود تا درصورت طرح و پیشنهاد جدید تغییراتی در آن اعمال گردد.
رحیمی درخصوص لزوم برگزاری لیگ برتر در رشته های مختلف بیان كرد: برگزاری لیگ از تیم ملی هم مهمتر است چون اگر لیگ نداشته باشیم قطعاً تیم ملی هم نخواهیم داشت. متاسفانه ما تعریف قانونمندی از باشگاه و همچنین باشگاه خصوصی و دولتی نداریم كه این امر مشكل ساز شده است. وقتی باشگاه های ما كه وابسته به جایی هستند مشكل مالی پیدا می كنند سال بعد تیم نمی دهند و لیگ را دچار بی نظمی می كنند. در هیچ كشوری مسابقات قهرمانی كشور برگزار نمی شود و بجای آن مسابقات باشگاهی دارند. ولی در ایران حدود 70 درصد استانها باشگاه ندارند و ما مجبوریم مسابقات قهرمانی كشور بگذاریم و این به نفع هیچ رشته ورزشی نیست.
بعلاوه از آنجا كه باشگاه های خصوصی نمی توانند با باشگاه های دولتی رقابت كنند درنتیجه بخش دولتی باید از عرصه باشگاه داری كنار بكشد. دولت نیز باید یك بسته حمایتی برای شروع كار باشگاه ها فراهم كرده و از طریق طرح و لوایح قانونی در مراجع قانونگذار آن را تثبیت نماید تا برنامه ریزی های لازم انجام پذیرد.
برنامه " چشم انداز " چهارشنبه 20 اردیبهشت كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز