تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

رقابت 7 كشور و 440 شطرنج‌باز در جام ابن سینا

برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 22 شهریور در گفتگو با مهرداد پهلوانزاده، رئیس فدراسیون شطرنج به موضوع مسابقات جام شطرنج ابن سینا در همدان اختصاص داشت.

1398/06/24
09:01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ شانزدهمین دوره رقابت های شطرنج اوپن ابن سینا از پنجشنبه 21 شهریورماه به میزبانی سالن انقلاب شهر همدان آغاز شده است كه شطرنجبازان مطرح جهان برای حضور در این مسابقات ثبت نام كرده اند. این پیكارها در سه جدول برگزار می شود كه جدول A شامل بازیكنان دارای درجه استادی و درجه بین المللی 2 هزار و بالاتر است. همچنین جدول B شامل بازیكنان دارای درجه بین المللی 1600 تا 2099 و جدول C بازیكنان دارای درجه بین المللی كمتر از 1700 است.

مهرداد پهلوانزاده، رئیس فدراسیون شطرنج پیرامون این مسابقات توضیح داد: شانزدهمین دوره مسابقات جام شطرنج ابن سینا در همدان در حال برگزاری است. در این رقابتها 440 شطرنج باز از 7 كشور جهان حضور دارند. ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، قزاقستان، عراق، افغانستان و ایران كشورهای شركت كننده هستند.

وی در ادامه افزود: در روز اول مسابقات بخش برق آسا انجام شد و مسعود مصدق پور از خراسان رضوی به مقام نخست دست یافت. مسابقات بخش استاندارد از جمعه شروع شده است و هم اكنون دور سوم در حال برگزاری است. در ضمن بالغ بر 70 میلیون جوایز نقدی نیز در نظر گرفته شده است.

پهلوانزاده درخصوص مسابقات جام جهانی كه در روسیه در حال برگزاری است بیان كرد: 4 نماینده در این رقابتها حضور دارند كه قائم مقامی علیرغم شایستگی حذف شد. مقصودلو، فیروزجا و طباطبایی سه نماینده دیگر كشورمان به مرحله 64 نفر راه پیدا كردند. امیدواریم به جمع 32 نفر برتر نیز راه پیدا كنند.

برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 22 شهریور با اجرای اسكویی پخش شد. این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول