تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

برنامه بسكتبال سه نفره بانوان برای كسب سهمیه المپیك

برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 6 مهر در گفتگو با فریده شجاعی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بسكتبال به موضوع مسابقات كسب سهمیه المپیك بسكتبال سه نفره بانوان اختصاص داشت.

1398/07/07
18:08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ فریده ‌شجاعی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بسكتبال پیرامون مسابقات كسب سهمیه المپیك بسكتبال سه نفره بانوان اظهار كرد: برای كسب سهمیه المپیك پروسه پیچیده ای را در پیش رو داریم. اولین باری است كه بسكتبال سه نفره جز رشته های المپیكی قرار گرفته است. ما هم شانس داریم چون تیمها براساس رنك و امتیازاتی كه می گیرند، انتخاب می شوند. ما در مسابقات و رویدادهای مختلف شركت می كنیم تا امتیازات لازم را كسب كنیم.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر در رده سنی بزرگسال نهم جهان هستیم. در مرحله اول 4 تیم اول جهان انتخاب می شوند. ما باید در رویدادهای مختلف داخلی و خارجی شركت كنیم و رنك خود را بالا بریم. ما برای این كار تا 12 آبان فرصت داریم. اگر جز 4 تیم اول قرار بگیریم، مستقیما به المپیك راه پیدا می كنیم. در غیر این صورت وارد پروسه بعدی كسب سهمیه می شویم كه 16 تیم بعدی جدول و نفرات اول تا سوم جام جهانی بعلاوه میزبان حضور پیدا می كنند. از این 20 تیم دو گروه بالا می آیند. مرحله سوم 6 تیمی هستند كه براساس رنك بالا و اینكه در المپیك شركت نكرده اند، انتخاب می شوند.
شجاعی تشریح كرد: قدم اول ما این است كه كه با برگزاری مسابقات امتیازات لازم را كسب كنیم. كمیته ملی المپیك برای اعزامها قول مساعد داده است. در ضمن در تمام استانها رویدادهای مختلفی برگزار می شود تا امتیازات داخلی را به حداكثر برسانیم و در 4 تیم اول جهان قرار بگیریم. امیدواریم بتوانیم برای اولین بار كسب سهمیه كنیم.
برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 6 مهر با اجرای اسكویی پخش شد. این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول