تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

برنامه های وزارت ورزش در هفته تربیت بدنی

برنامه زنده "تیتر اول" روز سه شنبه 23 مهر به موضوع برنامه های وزارت ورزش در هفته تربیت بدنی اختصاص داشت.

1398/07/24
08:37

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی گفت: 26 مهر در تقویم ملی روز تربیت بدنی نامگذاری شده و به همین مناسبت یك هفته در این خصوص برنامه خواهیم داشت. امسال این هفته با اربعین حسینی تقارن دارد. مشتاقان زیادی از سراسر كشور به راهپیمایی اربعین می روند كه این از نظر ما حركت مثبتی است. این راهپیمایی می تواند از جنبه ورزشی هم مورد توجه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: ما یك شعار كلیدی داریم با نام "پیش به سوی ایران فعال". مهمترین اولویت ورزش كشور توسعه ورزش همگانی است، یعنی ایجاد امكانات مناسب برای مشاركت مردم در فعالیت های ورزشی. مهمترین اولویت كشور سلامتی مردم به لحاظ جسمی و روحی است. اگر مردمی سالم، پرنشاط، با انگیزه و فعال داشته باشند در دسترسی به اهداف كشور مشكلی نخواهیم داشت. ورزش برای رسیدن به اهداف عالی نقش مهمی دارد
معاون فرهنگی و همگانی در ادامه صحبت هایش با بیان اینكه روزهای هفته نامگذاری شده، خاطرنشان كرد: روز جمعه به فعالیت های خانواده محور تمركز دارد كه هدف تقویت بنیان خانواده است. روز شنبه ورزش، ایثار و نهضت حسینی نامگذاری كرده ایم تا با استناد به فرهنگ حسینی روحیه جهادی و انقلابی مردم را تقویت كنیم. روز یكشنبه با رویكرد تقویت نگرش مردم نسبت به ورزش نامگذاری شده، روز دوشنبه ورزش، سنت های آیینی و پیوند نسل ها نامگذاری شده، روز سه شنبه به ورزش معلولان و اقشار خاص توجه می كنیم. روز چهارشنبه، ورزش، پویایی و تمركز ملی را داریم و روز پنجشنبه روز ورزش، معنویت اخلاق و تعالی جامعه نامگذاری شده است.
احمدی با بیان اینكه ما برای 31 استان برنامه داریم، گفت: بیش از 9 هزار برنامه در سطح استان ها و شهرستان ها برنامه ریزی كرده ایم. 43 فدراسیون ورزشی در برنامه ها مشاركت دارند و بیش از 350 برنامه اجرا می شود. با 10 دستگاه اجرایی هماهنگی شده كه می توان به آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، نیروهای مسلح، وزارت كار، سازمان بسیج، شهرداری، بهزیستی، صداوسیما و مجموعه ای از باشگاه ها اشاره كرد.
وی در ادامه به برگزاری كارگاه های آموزشی اشاره كرد و گفت: ما مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی را هم خواهیم داشت. روز گذشته پیاده روی را با حضور وزرای بهداشت مدیترانه شرقی و ورزش برگزار كردیم. این برنامه مورد استقبال قرار گرفت. ما مسابقات كاركنان دستگاه های اجرایی را هم خواهیم داشت.
معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش با اشاره به دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی، عنوان كرد: تفاهم نامه ای را هم با سازمان بهزیستی در خصوص اقشار تحت پوشش این سازمان امضا می كنیم. پروژه پایش مشاركت مردم با همكاری مركز ملی آمار دنبال می كنیم تا اطلاعات دقیق از فعالیت های ورزشی مردم داشته باشیم. در مناطق روستایی هم جشنواره بومی - محلی را خواهیم داشت. همچنین بیش از هزار خانه روستایی تجهیز می شوند. یكی از رویكردهای ما این بوده با مشاركت دهیاری ها خانه روستایی ایجاد كنیم. مرحله منطقه ای جام خوشه چین هم در هفته تربیت بدنی آغاز می شود و دهه فجر مسابقات ملی را برگزار می كنیم. برنامه ای برای تجلیل از خانواده شهدای ورزشكار و عطرافشانی مزار شهدا را در برنامه داریم. فدراسیون ورزش زورخانه ای هم به طور ویژه برنامه دارد.
احمدی با بیان اینكه پروژه های مختلف در هفته تربیت بدنی افتتاح می شوند، خاطرنشان كرد: 233 پروژه قابل افتتاح در هفته تربیت بدنی خواهیم داشت كه 86 پروژه شهری و 147 پروژه روستایی است. این پروژه ها در 29 استان افتتاح می شود.
وی درباره بودجه اختصاصی به هفته تربیت بدنی عنوان كرد: 15 میلیارد تومان را به استان ها توزیع كرده ایم تا در اختیار هیات ها قرار بگیرد.
معاون فرهنگی و همگانی درباره بلاتكلیفی فدراسیون ورزش همگانی، تصریح كرد: ورزش همگانی در كلان از سوی وزارت ورزش دنبال می شود و متولی وزارت است، حوزه های مختلف هم همكاری دارند. بحث ثبات مدیریت در فدراسیون هم ظرف 3 ماه آینده انجام می شود.
برنامه زنده "تیتر اول" روز سه شنبه 23 مهر با اجرای اسكویی پخش شد. این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول