عصرانه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 17 تا 18:25 به مدت 85 دقیقه

مهلت 29 روزه ایران برای ورود به كارزار میزبانی جام ملت‌ها

فدراسیون فوتبال ایران تا روز دهم تیرماه فرصت دارد تا به صورت رسمی برای میزبانی جام ملت‌های آسیای سال 2027 اقدام كند.

1399/03/12
13:36

به گزارش رادیو ورزش؛ امروز(دوشنبه) صبح بود كه چند رسانه عربی و غربی در خبرهایی اعلام كردند چهار كشور عربستان سعودی، قطر، هند و ازبكستان برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال 2027 اعلام آمادگی كرده‌اند و به صورت رسمی به كنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست خود را ارسال كرده‌اند.
فوتبال‌دوستان ایرانی منتظر بودند تا نام ایران را هم در بین نامزدها مشاهده كنند چرا كه چندی پیش «مهدی محمد نبی» دبیر كل فدراسیون فوتبال اعلام كرده بود چنین درخواستی ارسال شده و ایران قصد دارد برای میزبانی جام ملت‌های 2027 شانس خود را امتحان كند. حتی این خبر در بین فوتبال‌دوستان نیز بسیار دست به دست شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. خیلی‌ها بر این باور بودند كه فدراسیون فوتبال ایران با این پیشنهاد تنها یك فرار رو به جلو داشته و این درخواستِ میزبانی صرفا یك بازی رسانه‌ای است.
حالا اما با انتشار اسامی كشورهایی كه درخواست رسمی ارسال كرده‌اند مشخص شد فدراسیون فوتبال گویا چندان روی تصمیم خود جدی نیست. البته هنوز 29 روز تا پایان مهلت كشورها برای اعلام نامزدی به صورت رسمی باقی مانده است. روز دهم تیرماه، آخرین روزی است كه كشورهای آسیایی می‌توانند درخواست خود را به AFC ارسال كنند. باید دید در این مدت فدراسیون درخواست خود را ارسال خواهد كرد یا باید همین جا بحث میزبانی ایران، حتی در حد یك شانس كم را خاتمه پیدا كرده بدانیم.
لازم به ذكر است كه فدراسیون‌نشینان در این روزها كارهای مهمتری چون تنظیم اساسنامه، شكایت ویلموتس، رفع قطعی شایعه تعلیق از سوی فیفا و آغاز مسابقات لیگ برتر را پیش روی خود دارند و باید دید اصلا فرصت ارسال این نامه را خواهند داشت یا خیر.

دسترسی سریع
عصرانه