عصرانه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 17 تا 18:25 به مدت 85 دقیقه

محمدرضا طالقانی در گفتگو با رادیو ورزش: ورزشكاران در كنار مردم به هتاكان تو دهنی زدند رسول اكرم (ص) در دل تمام مردم دنیا جای دارد

محمدرضا طالقانی، قهرمان پیشكسوت كشتی ایران در خصوص اتحاد مسلمانان و ورزشكاران در پاسخگویی به هتك حرمت های اخیر به ساحت پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) به گفتگو با برنامه "عصرانه" دوشنبه 5 آبان رادیو ورزش پرداخت.

1399/08/06
09:37

به گزارش رادیو ورزش؛ حرمت شكنی به ساحت پیامبر (ص) به خصوص در كشور فرانسه واكنش هایی در كشورهای مسلمان و در بین ورزشكاران مسلمان داشته است. از این دست واكنش ها می توان به رقابت های هفته پنجم لیگ قطر اشاره كنیم كه با ارادت به پیامبر اكرم (ص) آغاز شد.
رادیو ورزش نیز ضمن محكوم كردن هتك حرمت به مقدسات مسلمانان به ویژه اتفاقات و توهین های اخیر رئیس جمهور فرانسه در همین زمینه به گفتگو با یكی از پیشكسوتان كشتی كشورمان، محمدرضا طالقانی پرداخت.
محمدرضا طالقانی، از مدیران پیشین فدراسیون كشتی و قهرمان این رشته در گفتگو با برنامه عصرانه رادیو ورزش در پاسخ به هتك حرمت هایی كه اخیرا به پیامبر اعظم (ص) شده است؛ اظهار كرد: ما اولین كسانی نیستیم كه از ابتدای اسلام تا كنون مورد این هجمه ها قرار گرفته ایم و نتوانستیم جوابگوی مظلومیتمان با چنین ستمهایی كه بر ما می كنند؛ باشیم. اما محكوم كردن و شعار دادن را نمی پذیرم. ما مملكتی شیعه و محب اهل بیت هستیم و همیشه حرفمان حرف قانون، دین و عاطفه و عشق به ائمه اطهار (ص) بوده است.
وی تصریح كرد: آقا رسول الله (ص) همیشه در معادلات مرد اول دنیا شناخته شده است و اگر مورد این هجمه ها قرار می گیریم باید بیشتر كار كنیم. البته باید عملی كار كنیم و از شعارها دور باشیم و جلوی آنها بایستیم. به این دلیل كه قوی تر از همیشه عمل می كنیم.
ورزشكاران و بخصوص فوتبالیست ها اقدامات ارزشمندی انجام داده اند و جلوی هتاكان ایستادند و آنها فهمیده اند كه قدرت ما بیشتر از چیزی است كه فكر می كنند. من خوشحالم كه بعنوان یك مسلمان آنچه كه شنیدم و كارهایی كه مردم در مقابل آن انجام داده اند تودهنی عملی است كه باید همیشه انجام شود. آقا رسول الله (ص) كه سرآمد همه مردم « وَ إِنَّك لَعَلی خُلُقٍ عَظِیمٍ؛(4 قلم) تو ای پیامبر دارای اخلاق بزرگی هستی.» در تمام دنیا هست با كارهایی كه كرده در دل همه مردم دنیا جای دارد كه آنها دنیا چنین خودجوش تظاهرات كردند. این نشان عظمت اسلام است. ضمن اینكه در دنیا یكی از نامهای پرطرفداری كه روی فرزندان گذاشته می شود نام محمد است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو با رادیو ورزش باشید.
عصرانه، برنامه عصرگاهی رادیو ورزش است كه با رویكرد كارشناسی، تحلیلی و نمایشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 17 به مدت 1 ساعت روی آنتن می رود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه عصرانه پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
عصرانه