باگزارشگران هر شب از ساعت 21:35 به مدت 10دقیقه

رادیو ورزش

با گزارشگران

آمـل میزبان مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر

برنامه "با گزارشگران" یكشنبه 26 آذر، با مهندس پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج، در ارتباط با بیست و ششمین دوره رقابتهای بین المللی شطرنج جام فجر گفتگو كرد.

1396/09/27
09:01

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج، در پاسخ به این سوال كه چه شد استان مازندران را برای میزبانی رقابتهای جام دهه فجر انتخاب كردید، اظهار داشت: سیاست فدراسیون شطرنج در تمام سالها این بوده كه مسابقات گرامیداشت دهه مبارك فجر در شهرها و استانهای مختلف برگزار شد تا این رویداد مهم و با شكوه در همه نقاط كشور دیده شود. امسال استان مازندران درخواست برگزاری كرد و با توجه به اینكه در سالهای گذشته این مسابقات را برگزار نكرده بودند، این درخواست پذیرفته شد. بعد از پیگیری هایی كه این استان انجام داد، با چندین مجموعه و حامی مالی صحبت كردند و نهایتاً در شهر آمل كه یكی از شهرهای مهم و صنعتی استان مازندران است، رقابتها برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون شطرنج، خاطرنشان كرد: در حال تدوین آیین نامه و دعوت از بازیكنان خارجی هستیم. شورای شهر آمل، شهرداری و فرمانداری به كمك برگزاری این مسابقات آمده اند. امیدوارم كه رقابتهایی با شكوه و درخور نام جمهوری اسلامی ایران برگزار كنیم.
وی، درباره نحوه برگزاری مسابقات و تعداد شركت كنندگان گفت: مسابقات به صورت آزاد برگزار می شود؛ اما در جلسه ای كه داشتیم، برای اینكه ازدحام و شلوغی ایجاد نشود و نظم مسابقات بهم نخورد، قرار بر این شد ظرفیت مسابقات را 400 نفر در نظر بگیریم. بازیكنان خوب كشور و اعضای تیم ملی معمولاً همه ساله در این مسابقات شركت می كنند. بازیكنان سطح بالاتری از بازیكنان كشور به مسابقات دعوت می كنیم كه شطرنج بازان در برابر حریفان قدرتمند به رقابت بپردازند و به دانش و تجربه شان اضافه شود.
پهلوان زاده، در پاسخ به این پرسش كه آیا بدهی فدراسیون جهانی تصویه شد، عنوان كرد: دغدغه ای از این بابت نداریم و تنها 60 هزار دلار مانده كه قرار است تا مرداد سال آینده پرداخت كنیم.
برنامه "با گزارشگران" با اجرای ماركولایی تقدیم شنوندگان شد. هر شب ساعت 21:30 به مدت 10 دقیقه روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
با گزارشگران