ورزش و معماری دوشنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و معماري

شاخصه های ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد، مدرنترین ورزشگاه ایران

برنامه معماری و ورزش یكشنبه 21 آبان با حضور علی رحیمیان، مشاور شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی به بررسی ورزشگاه 30 هزار نفری امام رضا (ع) مشهد پرداخت.

1396/08/22
08:09

به گزارش رادیو ورزش؛ علی رحیمیان، مشاور شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی پیرامون سطح كیفی و تجهیزات ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد اظهار كرد: این ورزشگاه مدرنترین ورزشگاه ایران است كه با بروزترین تكنولوژی و مصالح روز دنیا ساخته شده و قابل رقابت با بسیاری از ورزشگاه های مدرن دنیاست. این ورزشگاه با گنجایش 30 هزار نفر در شهریور امسال به بهره برداری رسید.
ورزشگاه امام رضا در داخل بافت شهر مشهد و در سایتی 12 هكتاری بنا شده است. هزینه ساخت این ورزشگاه كه بالغ بر 150 میلیارد تومان بود را تولیت آستان امام رضا (ع) برعهده داشت.
این ورزشگاه تنها ورزشگاه مسقف كشور است و كل جایگاه تماشاچیان با سازه چادری بسیار پیشرفته پوشیده شده است. صندلی های این ورزشگاه پیشرفته و بروز هستند و چمن طبیعی و پیست تارتان هم توسط شركتهای معروفی كار شده اند. تجهیزات این ورزشگاه از معتبرترین برندهای دنیا خریداری شده است.
رحیمیان درخصوص محدودیت ها در طرح های عمرانی كشور بیان كرد: محدودیت هایی در طرح های عمرانی وجود دارد كه استفاده از مصالح و تجهیزات بروز دنیا را سخت می كند. این كار جهت حمایت از تولید داخلی و بهینه كردن هزینه هاست. البته باید به این نكته توجه كرد كه بهینه كردن هزینه ها همیشه منجر به صرفه جویی نمی شود. گاهی اوقات صرف هزینه های بیشتر باعث افزایش كیفیت و طول عمر سازه می گردد.
این ورزشگاه به عنوان یك نمونه موفق باید باعث گردد تا ما دست طراحان و مجریان را باز بگذاریم تا سازه های بروزتری را كار كنند.
مجموعه های ورزشی كه در حد ملی خدمات ارائه می دهند باید از مصالح و تجهیزات خاص و بروز استفاده نمایند. بعلاوه بخش خصوصی نیز باید در این زمینه فعال شود. درصورتیكه بخش خصوصی درآمدزایی و سودآوری داشته باشد؛ راغب می شود كه در ساخت اماكن ورزشی از تجهیزات بروزتری استفاده كند.
برنامه معماری و ورزش یكشنبه 21 آبان تولید گروه علوم ورزشی با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه شب های یكشنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و معماری