همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

سومین المپیاد استعدادهای برتر در 25 رشته المپیكی برگزار میشود

سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با برنامه همیشه با ورزش رادیو ورزش از برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد استعداد‌های برتر در 25 رشته المپیكی خبر داد.

1401/04/01
22:16

به گزارش رادیو ورزش؛ فرامرز كیانی‌زاده سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش در گفتگو با رادیو ورزش درباره المپیاد استعدادهای برتر دانش آموزی گفت:مسابقات این دوره با مشاركت وزارت آموزش و پرورش در 25 رشته المپیكی شامل اسكیت، بدمینتون، بسكتبال، بوكس، تیراندازی، تیراندازی با كمان، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، ژیمناستیك، كوهنوردی و صعودهای ورزشی (سنگ نوردی)، شنا، شیرجه و واترپلو، قایقرانی، كشتی آزاد و فرنگی، وزنه برداری، والیبال، هندبال، سه گانه، گلف، هاكی، تكواندو، دوومیدانی و جودو برگزار می شود.

كیانی‌زاده استعدادیابی را عامل اصلی پشتوانه‌سازی برای تیم‌های ملی عنوان كرد و افزود: یافتن نبوغ ورزشی موجب جذب، پرورش و نگهداشت ذخایر انسانی برای مدال آوری در رویدادهای بین المللی می شود.

سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش با اعلام ابلاغ دستورالعمل فنی و اجرایی برگزاری سومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش كشور طی دو روز آینده گفت: برای تبیین این دستورالعمل با مشاركت وزارت آموزش و پرورش بیش از 10 جلسه كارشناسی در ماه گذشته برگزار كرده‌ایم.

وی از استعدادیابی و نخبه گزینی به عنوان یكی از مباحث مورد توجه وزیر ورزش یاد كرد و افزود: برای برگزاری سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش كشور تشكیلات منسجم و قدرتمندی را به ثبت رسانده‌ایم و در نظر داریم، شورای عالی این مسابقات را با ریاست وزیر ورزش تشكیل دهیم.

وی از میزبانی استان تهران برای افتتاحیه مسابقات سومین دوره المپیاد ورزشی استعدادهای برتر كشور در 28 مرداد خبر داد و افزود: این دوره به میزبانی استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، گیلان، مركزی، زنجان، مازندران، البرز، چهارمحال و بختیاری و تهران برگزار خواهد شد.

برنامه همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش