همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

واگذاری پروژه های ورزشی به بخش خصوصی و خیرین

برنامه "همیشه با ورزش" یكشنبه 17 بهمن، با حضور دكتر سید مناف هاشمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، به بررسی دستاوردهای ورزشی پس از انقلاب و اقدامات وزارتخانه در ایام دهه فجر پرداخت.

1395/11/18
08:33

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سید مناف هاشمی، معاون وزیر ورزش، در ارتباط با برنامه ها و پروژه های وزارت ورزش و جوانان در ایام دهه فجر گفت: وزارت ورزش و جوانان همانند سایر وزارتخانه ها برنامه های متنوعی را برای ایام دهه فجر درنظر گرفته است؛ از جمله : افتتاح پروژه ها؛ بازدیدهایی كه مقام عالی وزارت و معاونین در سطح كشور دارند؛ برگزاری جشن ها،مسابقات و نمایشگاه ها و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل.
وی، تصریح كرد: یكی از دستاوردهای بعد از انقلاب اسلامی به خصوص در طول 3 سال ونیم گذشته افتتاح پروژه های مختلف بوده است. علی رغم اینكه در شرایط سخت مالی بودیم، در سال 92 صد و سی و هشت پروژه، سال 93 دویست و سی پروژه، سال 94 چهارصد و هفتاد و سه پروژه و در سال 95 تا به اكنون سیصد و هشتاد و چهار پروژه را در سطح كشور افتتاح كرده ایم. در افتتاح پروژه ها از همه منابع استانی، ملی، شركت توسعه وزارتخانه و اعتبارات ماده 180 استفاده شده است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، ادامه داد: ما حدود 3 سال و نیم قبل اعلام می كردیم كه نزدیك به چهار هزار و سیصد پروژه نیمه كاره در سطح كشور داریم كه اكنون از این آمار هزار و صد و هشتاد و نه رقم كم می شود. در تلاش هستیم كه پروژه های باقیمانده را با اعتبارات دولت انجام دهیم.
وی، در زمینه واگذاری پروژه ها، عنوان كرد: اتفاق خوبی در ورزش كشور رخ داده است؛ دولت به ما اجازه داد كه بتوانیم پروژه های نیمه كاره را به خیرین واگذار كنیم؛ همچنین مجاز شدیم كه پروژه های ورزشی را به بخش خصوصی بدهیم و پس از تكمیل آن، میزان سرمایه گذاریشان را بهره برداری كنند و با حفظ مالكیت به ورزش بازگردانند. خداروشكر در این زمینه از 232 پروژه ای كه هدف گذاری كرده بودیم، 106 پروژه فراخوان رفته و 33 پروژه را با بخش خصوصی قرارداد بستیم.
سید مناف هاشمی، خاطرنشان كرد:خوشبختانه در جلسه سیزدهم هیأت دولت به عنوان یكی از دستگاه های برتر شناخته شدیم.
برنامه زنده همیشه با ورزش، همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 18:30 به مدت یك ساعت و سی دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش