همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

موانعی در مسیر اجرای طرح نظام باشگاه داری

برنامه "همیشه با ورزش" دوشنبه 2 اسفند، با امیر رضا خادم، معاون حقوقی استانها و پارلمانی وزات ورزش و جوانان، درباره عملكرد وزارت ورزش و جوانان در زمینه سیاستهای اصل 44 و اقتصاد مقاومتی گفتگو كرد.

1395/12/03
08:17

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر رضا خادم، معاون حقوقی استانها و پارلمانی وزات ورزش و جوانان، درباره عملكرد وزارت ورزش و جوانان در زمینه سیاستهای اصل 44 و اقتصاد مقاومتی گفت: به نظر من اصل 44 هنوز در ورزش آن طور كه باید عملیاتی نشده است و در زمینه واگذاری به بخش خصوصی تا به اكنون توفیق آنچنانی نداشته ایم. ما حتی برخی مسائل را با هم قاطی كرده ایم؛ مثلاً بحث فروش كه در واگذاریهای اماكن ورزشی مطرح می شود را عنوان اصل 44 می گذاریم كه واقعیت این نیست.
وی، افزود: به اعتقاد من باید یك ساختار یا چارچوبی وجود داشته باشد كه شاكله اصلی و سرمنشأ آن بحث توسعه باشگاه داری در كشور باشد. امروز ما باشگاه به معنی واقعی را در كشور نداریم؛ برخی از باشگاه ها زیاد مورد حمایت قرار نمی گیرند و چارچوب و سازوكاری برای آنها تعریف نشده است.
خادم، خاطرنشان كرد: ما بحث نظام باشگاه داری را آغاز كرده ایم و اكنون در حال تدوین آن هستیم. حدود 30 جلسه برای تعیین چارچوب این نظام برگزار كرده ایم كه هنوز هم این طرح به اتمام نرسیده و در حال بررسی است. انشالله اگر طرح نظام باشگاه داری نهایی شود و در شورای معاونین به تصویب برسد، به دولت خواهد رفت.
معاون حقوقی استانها و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: موانع مختلفی در مسیر اجرای طرح نظام جامع باشگاه داری وجود دارد كه عمده آن هم از سوی دولت است. رفع این موانع مقداری نیاز به زمان دارد؛ اگر بخواهیم كار ضربتی انجام دهیم، امكان دارد ورزش نیمه حرفه ای هم كه داریم با مشكلات جدی روبه رو شود.
برنامه زنده همیشه با ورزش، به تهیه كنندگی مسعود نجات و با اجرای والی زاده و كارشناسی علی رغبتی همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 18:30 به مدت یك ساعت و سی دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش