همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

افاضلی: فدراسیون فوتبال ما درگیر مسائل یومیه است

برنامه "همیشه با ورزش" دوشنبه 29 دی با هومن افاضلی، مربی فوتبال، درباره نحوه تعیین اعضای کمیته های مختلف و اهمیت حضور مدیر فنی در فدراسیون فوتبال گفتگویی انجام داد.

1399/10/30
09:06

به گزارش رادیو ورزش؛‌ هومن افاضلی، مربی فوتبال، در ارتباط با نحوه تعیین اعضاء کمیته های مختلف و فعال در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: طبیعتاً‌ اینکه چه نفراتی باید برای کمیته های فنی و زیرمجموعه های آن انتخاب شوند به اهداف و ساختاری که رئیس آتی فدراسیون تعیین می کند، بستگی دارد؛ اما قاعدتاً‌ آن چیزی که سالهای اخیر در دیگر کشورها و فیفا وجود داشته، این بوده که فدراسیون یک مدیر فنی باید داشته باشد.
این مربی فوتبال ادامه داد: زیرمجموعه مدیرفنی، کمیته فنی و بخش توسعه آموزش جوانان است که سالهای اخیر از آن غافل بوده ایم. خیلی وقت ها طرح ها تهیه شده و ابتر مانده اند؛ زیرا فدراسیون از لحاظ ساختاری و مالی در شرایطی نبوده که بتواند آن طرح ها را اجرایی کند.
افاضلی خاطرنشان کرد: زمانی که بنده عضو کمیته فنی بودم، فریدون معینی طرحی را برای توسعه جوانان آماده کرده بود که برگرفته از آن چیزی بود که در اسپانیا، فرانسه، آلمان و بلژیک انجام می شد. این طرح مطابق کشور خودمان بومی سازی شده بود؛ اما در نهایت پیش نرفت.
وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما علت اصلی اجرایی نشدن این طرح چه بوده است، بیان کرد: به نظرم فدراسیون ما آنقدر درگیر مسائل یومیه است که اصلاً برنامه استراتژیک برای آن به سختی قابل تصور است. یا سرمربی تیم ملی آنقدر حاشیه دارد که یکی نیاز است صبح تا شب مشکلات او را اصلاح کند؛ یا فدراسیون پول ندارد و یکی را نیاز دارد که راه حل های پول سازی را باز کند.
افاضلی ادامه داد: این موارد همه راه حل های ساختاری نیست و راه حل های ارتباطی است. طبیعتاً ‌وقتی با ارتباط می خواهی پول بگیری باید خیلی انرژی مصرف کنی؛ اما زمانی که برای ورود پول ساختار داری و در انتخاب سرمربی فاکتورهایی درنظر گرفته ای، طبیعتاً‌ حاشیه ها و مشکلات کم می شود. وقتی مدیر فنی داری که می تواند با سرمربی تیم ملی ارتباط کاری برقرار کند و شرایط خوبی دارد، اصلاً لزومی ندارد که رئیس فدراسیون مدام وقت خود را صرف این کند که دغدغه سرمربی تیم چیست یا کجا مصاحبه کرده است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه "همیشه با ورزش" با کارشناسی مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه با رویکرد بحث و بررسی درباره موضوعات روز ورزش کشور همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت 90 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقمندان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش