یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگویی با امیرحسین زارع، كشتی گیر


برنامه "یك فنجان چای داغ" دوشنبه 22 بهمن، با امیرحسین زارع، كشتی گیر، گپ و گفتی انجام داد.

1397/11/23
08:40


به گزارش رادیو ورزش؛ امیرحسین زارع، كشتی گیر، در معرفی خود بیان كرد: من متولد 27/10/1379 از شهر آمل استان مازندران هستم. یك خواهر بزرگتر از خود دارم. در یك خانواده كاملاً ورزشی بزرگ شده ام. عموی بزرگم، حسن زارع بنیان گذار ورزش باستانی آمل بود. پدرم نیز باستانی كار بود و از پیشكسوتان ورزش باستانی شهر آمل شناخته می شود.
دوران دبستان را در مدرسه شهید پوریان شهرستان آمل گذرانده ام. این مدرسه امكانات ورزشی آنچنانی نداشت. با توجه به اینكه گرایش بیشتر بچه ها به سمت فوتبال بود،در مدرسه تنها دو تیرك دروازه برای بازی فوتبال گذاشته بودند. یك سری از دانش آموزان بدمینتون بازی می كردند؛ البته تور و زمین مشخصی در حیاط مدرسه نبود. والیبال هم خیلی كم انجام می شد.
وی، درباره چگونگی ورود خود به كشتی گفت: در دوران دبستان به همراه پدر و عمویم به ورزش باستانی می رفتم و خیلی خوب این ورزش را انجام می دادم. در استان مازندران اینطور مرسوم است كه وقتی بچه ها می خواهند قدرت خود را نشان بدهند، كشتی می گیرند. من در مدرسه خیلی خوب كشتی می گرفتم. از كودكی به ورزش كشتی علاقه شدیدی پیدا كردم. بعد از قبول شدن در مدرسه نمونه مادرم به عنوان جایزه من را در كشتی ثبت نام كرد.
زارع، در پاسخ به این سوال كه در چه مسابقات مهمی حضور پیدا كرده اید، اظهار داشت: سال 2018 در مسابقات استانی شركت كردم و مقام اول را بدست آوردم؛ سپس در مسابقات كشوری و انتخابی تیم ملی حضور پیدا كردم كه موفق شدم در همه این رقابتها مدال طلا را كسب كنم و مجوز حضور در مسابقات آسیایی تاشكند را بدست بیاورم. به لطف كادر فنی موفق شدم در رقابتهای تاشكند كه كسب سهمیه المپیك جوانان آرژانتین هم بود مدال طلا را از آن خود كنم. بعد از این رقابتها با صلاحدید كادر فنی به یك تورنمنت بین المللی در كشور رومانی رفتم. خوشبختانه در این تورنمنت هم توانستم رقیبان خارجی را شكست بدهم و مدال طلا را بدست بیاورم. در این مسابقات نظر كادر فنی را جلب كردم و به رقابتهای جهانی اعزام شدم. در مسابقات جهانی كرواسی شرایط خیلی سخت بود و تیم های قدرتمندی آمده بودند كه در این مسابقات هم موفق شدم مدال طلا را از آن خود كنم. سپس به مسابقات المپیك جوانان آرژانتین رفتم و تا فینال پیش رفتم.
برنامه یك فنجان چای داغ، هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ