یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

همراه با فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسكیت هاكی


برنامه "یك فنجان چای داغ" سه شنبه 23 اسفند، با فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسكیت هاكی، گفتگویی انجام داد.

1397/11/24
07:58


به گزارش رادیو ورزش؛ فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسكیت هاكی، خود را اینطور معرفی كرد: 25 سال سن دارم. پدرم تولید كننده سیم و كابل برق است و من شغل پدری ام را دارم؛ البته مربیگری بدنسازی را در كنار این كار انجام می دهم. در دانشكده تهران جنوب رشته صنایع می خواندم كه به خاطر تداخل با ورزش نتوانستم آن را ادامه بدهم و انصراف دادم.
وی، در خصوص چگونگی ورود خود به رشته اسكیت هاكی اظهار داشت: در دوران كودكی رشته های ورزشی ام را خیلی عوض می كردم. در رشته های كنگ فو، والیبال، شنا، فوتبال، كشتی و اسكیت كار كرده ام؛ اما تنها رشته ای كه من را جذب خود كرد، اسكیت بود.
این ملی پوش، درباره رشته ورزشی خود گفت: اسكیت هاكی در ایران یك ورزش نوپا در ایران است. فدراسیون اسكیت هاكی سال 84 تشكیل شد و قبل از آن یك انجیو بود. فدراسیون اسكیت 9 زیر مجموعه دارد كه اسكیت هاكی یكی از این 9 رشته است.
در ایران لیگ بسیار خوبی داریم كه حدود 8 سال به صورت منظم برگزار شده است. لیگ دسته یك و لیگ دسته دو در بخش خانم ها و آقایان برقرار است و مسابقات آن به صورت دوره ای برگزار می شود.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا امكانات سخت افزاری لازم برای برپایی رقابتهای لیگ در كشور وجود دارد، عنوان كرد: یكی، دو سال است كه زمین های استاندارد در بیشتر شهرهایی كه تیم دارند، ایجاد شده است. زمین های اسكیت هاكی تقریباً مشابه زمین هاكی روی یخ است. زمین آن 20 در 40 تا 30 در 60 می تواند باشد.
مقدسی، نیز در پاسخ به این پرسش كه چند سال طول می كشد كه ورزشكار از اسكیت به اسكیت هاكی برسد، بیان كرد: این مدت زمان در هر كسی می تواند متفاوت باشد. ابتدا باید مقدماتی اسكیت را گذراند كه حدود یك سال طول می كشد و سپس در هاكی كار كرد.
وی، درباره نحوه بازی اسكیت هاكی گفت: اسكیت هاكی دو زمان 20 دقیقه برای بازی دارد. هر تیم می تواند در هر نیمه یك تایم اوت بگیرد و 5 دقیقه بین هر دو نیمه استراحت وجود دارد. بازیكنان داخل زمین 4 نفر با یك دروازه بان هستند؛ البته تعویض آزاد است و هر تیم می تواند تا 14 بازیكن و یك دروازه بان روی نیمكت داشته باشد.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ