یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

محمدرضا طالقانی و خاطرات دوران كشتی گیری


برنامه "یك فنجان چای داغ" یكشنبه 28 بهمن، میزبان محمدرضا طالقانی، پیشكسوت كشتی بود.

1397/11/28
15:53


به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا طالقانی، پیشكسوت كشتی، درباره شروع فعالیت در كشتی و سوابق خود عنون كرد: زمانیكه وارد كشتی شدم و از صفر شروع كردم، تا در كشتی به سطح خوبی برسم، انقلاب پیروز شد و من در عین جوانی كه تازه از جام جهانی آمده بودم با تعطیلی كشتی مواجه شدم. 3،4 سال كشتی نبود و به من گفتند كه فعلاً كشتی فعال نیست و در بخش دیگر مشغول به كار شو. من هم در حیطه مربیگری شروع به فعالیت كردم. با توجه به اینكه كارمند راه آهن بودم در این تیم مربی، سرمربی و سپس سرپرست شدم.
وی، به پیشنهاد كاری مهندس بازرگان اشاره كرد و گفت: مرحوم مهندس بازرگان وقتی نخست وزیر شد به بنده پیشنهاد داد هر كجا می خواهی می گذارم كه كار كنی. به من پیشنهاد داد كه به هرمزگان بروم؛ فكر كنم من را برای استانداری می خواست؛ اما در جواب گفتم كار سیاسی بلد نیستم و فقط می خواهم در ورزش فعال باشم.
مهندس بازرگان من را به مرد بزرگ ورزش كشورمان، شاه حسینی معرفی كرد. شاه حسینی گفت هر كجا بخواهی می گذارم فعالیت خودت را شروع كنی و من خواستم كه بدترین و كمترین جا مشغول بكار شوم. بنده را سالن هفت تیر گذاشتند. از این سالن با یك تشك كوچك و به صورت رایگان برای مردم فعالیتم را آغاز كردم. بعد از یك سال من را بیرون كردند و مجدداً پس از یك سال بازگرداندنم. سپس برای مربیگری و سرپرستی تیم راه آهن انتخاب شدم.
بعد از راه آهن من را برای بخش زندانها انتخاب كردند و سپس به هیأت كشتی آوردند؛ البته همزمان در سالن هفت تیر هم فعالیت می كردم. پس از هیأت كشتی به عنوان دبیر فدراسیون انتخاب شدم و سپس به ترتیب به عنوان دبیر فدراسیون، نایب رئیس، رئیس فدراسیون و نایب رئیس كنفدراسیون آسیا معرفی شدم. همه این پیشرفت ها به خاطر این بود كه بی نیازی را انتخاب كردم و هیچگاه پارتی بازی در كارم نداشتم. هر جا هم مشغول به كار شده ام با اصرار دیگران بوده است.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ