یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

هادی خلیلی، پیشكسوت و داور بین المللی هندبال


برنامه "یك فنجان چای داغ" یكشنبه 5 اسفند، با هادی خلیلی، پیشكسوت و داور بین المللی هندبال گفتگویی انجام داد.

1397/12/06
08:16


به گزارش رادیو ورزش؛ هادی خلیلی، پیشكسوت و داور بین المللی هندبال در معرفی خود و چگونگی ورود به این رشته ورزشی گفت: متولد شهرستان قم هستم و حدود 40 سال سن دارم. 9 ساله كه بودم به تشویق یكی از هم محلی ها به ورزش هندبال روی آوردم. در آن مقطع محله ما نزدیك به 12 بازیكن در سطح استان داشت. آن زمان شهرستان قم جزء توابع تهران بود و تحت 2 تیم منطقه یك و دو در مسابقات استان شركت می كرد كه در اكثر رقابتها قم مقام اول را بدست می آورد.
پیشكسوت هندبال، در پاسخ به این سوال كه چه زمانی فعالیت در هندبال برای شما جدی شد، اظهار كرد: من علاوه بر هندبال همزمان فوتبال هم بازی می كردم و در تیم منتخب استان حضور داشتم. در مسابقات انتخابی مدارس كشور همیشه سر این مسئله كه من وارد رشته فوتبال یا هندبال شوم بین معلمان ورزشمان بحث و جدل بود. خاطرم است در سن 9 سالگی اولین جلسه ای كه سر تمرین هندبال رفتم 3 گل زدم. در سن 10 سالگی در مسابقات مدارس كشور در رامسر شركت كردم و این روند تا رده های بعدی ادامه داشت.
زمانیكه در تهران ساكن شدیم، زیر نظر حسین عبداللهی فعالیتم را ادامه دادم. عبداللهی از مربیان پایه و سازنده كشور هستند كه بازیكنان بسیار زیادی را تحویل تیم های ملی داده است و به نظرم از نسبت به وی كم لطفی شده است.
بعد از مدتی تمرین زیر نظر این مربی در تیم جوانان باشگاه های تهران حضور پیدا كردم و در مقطع دبیرستان در منتخب استان تهران به مسابقات كشوری اعزام شدیم و مقام دوم را بدست آوردیم. آن مقطع شاكله تیم ملی بیشتر تیم تهران بود.
خلیلی، در مقابل این گفته كه قم یكی از مراكزی است كه از قدیم در هندبال چهره های مستعد و ملی پوش داشته، اما هیچگاه انسجام و سازماندهی لازم را پیدا نكرده است، بیان كرد: قم ساختار صنعتی نداشت و باشگاه ها برای تیم داری در رشته هندبال ورود نمی كردند. آن زمان هم اگر به همت و تلاش بهزادنیا نبود، قم چنین پیشینه ای در هندبال نداشت. تیمی هم كه تحت عنوان جام الكتریك (اخگر الكتریك) در سطح كشور حضور پیدا می كرد، بیشتر با تلاش های شخصی وی آماده می شد.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ