یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگوی ویژه با حسن میرزا آقا بیك، رئیس انجمن راگبی

برنامه "یك فنجان چای داغ" دوشنبه 20 اسفند، میزبان حسن میرزا آقابیك، رئیس انجمن راگبی بود.

1397/12/21
08:42

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن میرزا آقابیك، رئیس انجمن راگبی، سوابق اجرایی خود را تشریح كرد و گفت: 30 سال در اداره تربیت بدنی تهران بودم؛ البته مقطعی مشاور ورزشی رئیس سازمان تربیت بدنی شدم؛ همچنین دبیركل دومین دوره بازیهای كشورهای اسلامی و 3 دوره دبیركل المپیاد ایرانیان بودم. چندین سال دبیر كمیسیون ماده 5 وزارت ورزش بودم كه كلیه باشگاه های كشور تحت نظارت این كمیسیون بود.
میرزا آقابیك، درباره چگونگی ورود خود به اداره كل تربیت بدنی تهران عنوان كرد: از انقلاب كه استخدام شدم، ابتدا به عنوان متصدی سالن باشگاه استقلال مركز استخدام شدم؛ سپس در زمان درگاهی در هیأت مدیره باشگاه استقلال مركز شروع به فعالیت كردم و سرپرست بودم. بعد از مدتی اداره كل در محل این باشگاه مستقر شد و من هم در همانجا جذب كار شدم.
وی، در خصوص شغل مورد علاقه دوران كودكی خود، گفت: همه بچه ها برای شغل آینده خود آرزوهایی دارند. من هم با توجه به اینكه از بچگی علاقه مند به ورزش بود و در این حوزه فعالیت می كردم، خیلی دوست داشتم یك روز مدیریت بخشی از ورزش را داشته باشم تا بتوانم نداشته هایی كه همبازیهایم نگرانش بودند را برطرف كنم. توفیق خدمت به من داده شد؛ اما متأسفانه هیچگاه تصمیم گیر نهایی نبودم كه بتوانم همه آرزوهایم را به سرانجام برساند.
سالیان سال مسئولیت ورزش پایتخت با من بود؛ ولی كارها درست انجام نمی شد. فراهم كردن امكاناتی كه باید به بخش محلات می دادیم، سخت بود و دست اندازهای اداری زیادی وجود داشت. دوستان معتقدند در مدتی كه در اداره تربیت بدنی استان تهران و سازمان تربیت بدنی فعالیت كردم، اثرگذار بوده ام؛ اما ایده آل خودم نبوده است.
رئیس انجمن راگبی، به سوابق ورزشی خود اشاره كرد و گفت: من در دوران جوانی هم فوتبالیست و هم بسكتبالیست بودم. در جام تخت جمشید اكثر بازیكنان تیم پاس كه نظامی بودند به مسابقات ارتش های جهان رفته بودند. یك روز مربیان پاس سر تمرین مرحوم پرورش در نازی آباد آمدند و از آن تیم من، استیلی و بیژن شیری را برای بازی مقابل پرسپولیس انتخاب كردند. در آن دیدار من 20 دقیقه و استیلی یك نیمه بازی كرد.
بعد از انقلاب در خدمت استاد مناجاتی بازی كردم و در چندین مسابقه حضور داشتم. مدتی هم در تیم یاران پروین و مهرشمیران بازی كرده ام.
من از ابتدا به محیط بسكتبال بیشتر از فوتبال علاقه مند بودم و همان زمانی كه فوتبال هم بازی می كردم، بیشتر تلاشم در بسكتبال بود؛ زیرا بازیكن ملی بودم.
برنامه یك فنجان چای داغ، امروز با اجرای منصوریان روی آنتن رفت. این برنامه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ