یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگویی با نایب رئیس فدراسیون اسكواش


برنامه "یك فنجان چای داغ" یكشنبه 18 فروردین، میزبان بابك فقیر، نایب رئیس فدراسیون اسكواش بود.

1398/01/19
09:18


به گزارش رادیو ورزش؛ بابك فقیر، نایب رئیس فدراسیون اسكواش، در تشریح بیوگرافی خود اظهار كرد: من متولد سال 1350 در تهران هستم. پدرم اهل كرمانشاه و مادرم اصالتاً سنندجی است. 2 خواهر دارم و من فرزند اول خانواده هستم.
تا سن 12 سالگی در منطقه غرب تهران زندگی می كردیم؛ پس از آن به واسطه شغل پدرم و مأموریتی كه داشت از سال 63 عازم شمال شدیم و در شهرهای مختلفی همچون نوشهر، محمودآباد و چالوس سكونت داشتیم. سال 76 مجدداً به تهران بازگشتیم.
دوران دبستان را در مدرسه ذوقی در محله شهرآرا گذراندم. در این مدرسه امكانات ورزشی محدودی وجود داشت و به فوتبال گل كوچك، بسكتبال، هندبال و والیبال می پرداختیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا در دوران دبیرستان به دنبال فعالیت ورزشی بودید، بیان كرد: بله؛ اما نه در حد خیلی حرفه ای. از كودكی به ورزش علاقه مند بودم. سال 59 كه حدود 9 سال سن داشتم به اخبار ورزشی خیلی علاقه داشتم. دوران كودكی گرایشم بیشتر به سمت فوتبال بود و از طریق روزنامه، تلویزیون و رادیو این ورزش را پیگیری می كردم. آن زمان اسكواش خیلی شناخته شده نبود.
رئیس فدراسیون اسكواش، نیز در پاسخ به این پرسش كه بعد از پایان دوران دبیرستان چه كار كردید، اظهار داشت: دانشگاه ساری در رشته كشاورزی و گرایش ماشین آلات قبول شدم. پس از پایان مقطع فوق دیپلم برای اخذ مدرك لیسانس دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شدم. 2 سال هم در این دانشگاه گرایش آبیاری كشاورزی خواندم. در كنار تحصیل به ورزشهایی همچون فوتبال و كشتی می پرداختم.
فقیر، درباره چگونگی ورود خود به رشته اسكواش گفت: سال 78 سربازی ام تمام شده بود. 5،6 ماه از ورودم به كار طراحی فضای سبز و آبیاری تحت فشار گذشته بود، یكی از اقوام به نام فرشید حسینی كه در صداوسیما كار می كرد به علاقه مندی من به بخش ورزش آگاه بود و گفت شبكه خبر در حال افتتاح است و تست می گیرد. من هم رفتم و دكتر قاسمی پیشنهاد داد كه یك هفته به صورت آزمایشی در گروه ورزش شبكه خبر كار هماهنگی انجام دهم و در نهایت انتخاب شدم. با توجه به مدیریت خوبی كه دكتر قاسمی داشت، 2 سال ابتدایی كارم یكی از بهترین دوران كاری عمرم بود. همین مسئله باعث شد بیشتر به ورزش گرایش پیدا كنم. 4 سال در شبكه خبر فعالیت داشتم. سال 82 دكتر قاسمی پیشنهاد داد كه در فدراسیون اسكواش وی را یاری كنم. حدود 6 ماه در بخش روابط عمومی فدراسیون كار كردم و سپس همكاران پیشنهاد دادند كه برای دبیری فدراسیون كاندیدا شوم و در نهایت برای این پست انتخاب شدم.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای اسكویی، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ