یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

رحیم یوسفی و خاطرات فوتبالی

برنامه "یك فنجان چای داغ" سه شنبه 20 فروردین، میزبان رحیم یوسفی، پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس بود.

1398/01/21
10:09

به گزارش رادیو ورزش؛ رحیم یوسفی، پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس، در معرفی خود اظهار داشت: من متولد 9/4/1341 در منطقه قلعه مرغی هستم. 3 برادر و 3 خواهر داشتم و من فرزند سوم خانواده هستم.
هر دو برادرم در تیم شاهین بازی می كردند؛ از نظر فنی خوب هم بودند؛ اما ادامه ندادند. بعد از راه آهن كه وارد تیم شاهین شده بودم و بازی می كردم، برادرانم هم به این تیم بردم. ابراهیمی كه سرمربی تیم بود به ما گفت یك توپ بدهم شما 3 نفر با هم بازی كنید؛ دلیلش هم این بود كه ما توپ را می گرفتیم دیگر به هیچ كس پاس نمی دادیم.
یوسفی، در پاسخ به این سوال كه آیا هنوز فوتبال بازی می كنید، بیان كرد: حدود یك سال است كه پروین بازیكنان پیشكسوت را دور هم جمع كرده و یك تیم شده ایم. هفته ای 2 جلسه تمرین می كنیم و اكثر تیم هایی كه برای مسابقه دعوت می شوند راحت 4،5 گل از تیم ما می خوردند.
به نظرم این اتفاق خیلی اتفاق خوبی است و پروین كار بزرگی انجام داده است. یك حقوق جزئی هم دریافت می كنیم و راضی هستیم. از پروین و دیگر عوامل این كار تشكر می كنم.
وی، درباره چگونگی ورود خود به فوتبال گفت: در دوران كودكی جای خاصی را برای بازی نداشتیم و مركز تفریح تمام بچه های جنوب شهر زمین های خاكی فوتبال بود. معمولاً كسانی كه وضع مالی خوبی نداشتند، فوتبالیست می شدند. آن زمان همه بچه ها بازی خوبی داشتند و زمین های خاكی ما را ساخته بود.
خیلی از بازیكنان قدیم در زمین های خاكی همین مناطق جنوب شهر بازی می كردند و آرزوی من این بود كه با آنها بازی كنم. در سن كم بازی ام در حدی شد كه با آنها راحت بازی می كردم.
این پیشكسوت فوتبال، ادامه داد: در سن 14 سالگی در همان زمین های خاكی بازی می كردم كه یك نفر به نام خوان زاده پیشنهاد داد در باشگاه راه آهن تست بدهم. رفتم و امیر ابوطالب از ما تست گرفت و در نهایت پذیرفته شدم؛ حتی ابوطالب پس از تست به من گفت كه عصر با بزرگسالان بازی كنم. اكثر بازیكنانی كه آن روز تست دادند؛ بازیكنان بزرگی شدند.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای اسكویی، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ