یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگویی صمیمی با ریاست فدراسیون گلف


برنامه "یك فنجان چای داغ" دوشنبه 26 فروردین، با دكتر حمید عزیزی، ریاست فدراسیون گلف، گپ و گفتی انجام داد.

1398/01/27
08:06


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید عزیزی، ریاست فدراسیون گلف و دندانپزشك، در تشریح مختصری از زندگینامه خود گفت: من متولد سال 1356 هستم و در روستای الله آباد شهرستان شیروان استان خراسان شمالی بدنیا آمده ام. ما 8 فرزند بودیم كه من فرزند آخر خانواده هستم. پدرم در سال 64 زمانیكه من 8 سال سن داشتم از دنیا رفت.
وی، در پاسخ به این سوال كه چطور شد شما تا به اینجای كار پیش رفتید و توانستید به پست ریاست فدراسیون گلف برسید، عنوان كرد: افرادی كه مانند من در شهرستان ها و روستاها زندگی كرده اند، می دانند كه دوران نوجوانی و كودكی، دوران نشاط، شادابی، بازی و تفریح است. ما در خانواده های پرجمعیت روستا همبازیانی از جنس خودمان داشتیم و اصلاً وقتی برای از بین رفتن نبود. پیشرفت فرد وابسته به تفكر خود فرد و محیط است.
رئیس فدراسیون گلف، در ارتباط با دوران تحصیل خود بیان كرد: من تا سوم راهنمایی در روستا درس خوانده ام. دوران دبیرستان هم به علت اینكه دبیرستانی در روستا وجود نداشت به شهرستان شیروان آمدم. در دوران دبیرستان به واسطه علاقه شدیدی كه به ورزش داشتم، از صبح تا شب به رشته های مختلفی همچون فوتبال، والیبال، بسكتبال و ... می پرداختم. علاقه من به ورزش طوری بود كه بدون اینكه بدانم برنامه ورزشی سالن چیست، ساك ورزشی ام را برمی داشتم؛ به سالن می رفتم و هر رشته ورزشی كه بود تمرین می كردم.
دكتر عزیزی، ادامه داد: بعد از اینكه به واسطه فعالیت در حوزه پزشكی به تهران عزیمت كردم، بحث های ورزش را همچنان دنبال می كردم. در تهران با ورزشی به نام كروكت آشنا شدم كه یكی از ورزش ها و انجمن های تابعه فدراسیون گلف است. كروكت را یاد گرفتم و در مسابقاتش شركت كردم. در دوره اخیر هم در مسابقات دوبل حائز رتبه اول شدیم. متعاقباً متوجه شدم فدراسیون گلف انتخاباتی در پیش دارد؛ ثبت نام كردم و با عرضه برنامه هایم مجمع محترم اعتماد كردند و مسئولیت فدراسیون به من واگذار شد. بنده از روزهای نخست حضور در این مسئولیت شروع به آموختن گلف هم كردم و در حال انجام تمرینات این ورزش هستم.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ