یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

همت مسلمی جویباری، پیشكسوت و مربی كشتی


برنامه "یك فنجان چای داغ" سه شنبه 27 فروردین، دقایقی میزبان همت مسلمی جویباری، مربی كشتی بود.

1398/01/28
09:29


به گزارش رادیو ورزش؛ همت مسلمی جویباری، مربی كشتی، درباره وضعیت فعلی ورزش كشتی در جویبار اظهار كرد: كشتی جویبار از دیرباز بوده و مردم جویبار را به نام پایتخت كشتی می شناسند. بنده هم یك گوشه كار را در این رشته گرفته ام و در كنار دوستان در بخش نوجوانان، جوانان و بزرگسالان كار می كنم. انشالله كه خداوند به ما كمك كند تا بتوانیم مثمرثمر باشیم.
وی، درباره خود گفت: من متولد سال 1355 از شهرستان جویبار هستم. 14،15 ساله بودم كه كشتی را شروع كردم. بعد از 3 ماه تمرین به مسابقات استانی رفتم و سوم شدم. به خاطر دارم در این مسابقات یك كشتی گیر از سوادكوه بود كه نفر اول رقابتها شد؛ در حالیكه كه من او را بردم. قوانین كشتی آن زمان با امروز خیلی فرق می كرد. بعد از این مقام سومی فكر می كردم مربی ام حاج محمود اسماعیل پور خیلی من را تشویق می كند؛ اما بعد از بازگشت من را تنبیه كرد و گفت كه تو چرا سوم شدی و باید اول می شدی.
مسلمی جویباری، ادامه داد: مربی ام همیشه به من می گفت یكی از كشتی گیران جویبار كه حقش بود مدال جهانی و المپیك بگیرد، تو بودی. من زیر نظر مربیان زیادی از جمله: اعتصامی، دهقان و صمدی زاده و كاوه و... كار كرده ام؛ اما مربی اصلی من حاج محمود بود. كشتی را زیر نظر حاج محمود اسماعیل پور شروع كردم و حتی كنار هم كه گذاشتم زیر نظر وی بود و به درخواست او به سمت مربیگری آمدم. خودم زیاد به مربیگری علاقه نداشتم و 2 سال بعد از گرفتن كارت مربیگری دنبال این كار نرفتم.
یك روز حاج محمود به من زنگ زد و گفت كه در بخش نوجوانان كمكم كن؛ من هم كه زیاد علاقه نداشتم، هزار بهانه گرفتم؛ اما در نهایت مجبور به این كار شدم. خدارشكر آن زمان هم كه با هم بودیم موفق عمل كردیم؛ پس از آن هم كه برای كار در سالن رضا یزدانی دعوت شدم.
برنامه یك فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ