هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

روند آماده سازی تیم ملی فوتبال از نگاه مرزبان


برنامه "هوادار" پنج شنبه 25 آبان، با مرزبان، سرمربی تیم سیاه جامگان، در خصوص روند آماده سازی تیم ملی گفتگویی انجام داد.

1396/08/27
08:08


به گزارش رادیو ورزش؛ مرزبان، سرمربی تیم سیاه جامگان، در پاسخ به این سوال که از بین تیم های سید یک شما ترجیح می دهید که با کدام تیم هم گروه شویم، عنوان کرد: پرتغال؛ درست است که این تیم قهرمان اروپا شد؛ اما از نظر کیفی مشکل دارند و بازی آنها به ایران نزدیک است.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا شناخت تیم پرتغال توسط کی روش و حضور وی روی نمیکت ما در انتخاب شما تأثیر داشت، تصریح کرد: کی روش طبیعتاً فوتبال جهان را می شناسد؛ زیرا باید آنالیز اساسی از 6 ماه گذشته تیم ها داشته باشند؛ اما حس بازیکنان پرتغالی را بهتر می شناسد؛ زیرا با آنها زندگی کرده است.
مرزبان، روند آماده سازی تیم ملی را اینطور ارزیابی کرد: بسیار خوشحالم که تیم ما می برد و یا حداقل نمی بازد؛ زیرا این اتفاق به حفظ روحیه بازیکنان کمک می کند. تیم ملی مجموعه بسیار خوب و وفاداری هستند که کنار یکدیگر کار می کنند. البته باید اقرار کنیم که تیم پاناما کیفیت خوبی نداشت؛ اما این روند به درک بازیکنان نسبت به هم کمک می کند.
سرمربی تیم سیاه جامگان، نیز در پاسخ به این سوال که آیا شما به کادر فنی توصیه می کنید که در فیفادی ها اردوهای کوتاه مدت با بازیهای تدارکاتی داشته باشیم یا سراغ اردوهای بلند مدت برویم، اظهار کرد: سازماندهی ها انجام شده است. فیفادی آسیا و ارپا تفاوت دارد. اختلاف ساعت زیادی با تیم های اروپایی و آمریکایی داریم و پرواز کردن از قاره ای به قاره دیگر برای بازیکنان بسیار دشوار است.
وی، در انتها گفت: به اعتقاد من بهتر است که بازیکنان در رقابتهای لیگ بمانند. من با یک بازی در جام حذفی مخالف هستم و باید بازیها به صورت رفت و برگشت انجام شود. اینکه در سال بتوانیم 50 بازی داشته باشیم، برای کشورمان زیاد نیست.
برنامه "هوادار" کاری از گروه تفریحات ورزشی، با اجرای اکبر ارمنده و کارشناسی شهاب قاسمی و تهیه کنندگی رستمی، با هدف ترویج فرهنگ صحیح، بهینه و اصلاحگر هواداری در حوزه ورزش، روزهای پنج شنبه ساعت 10:05 تقدیم شنوندگان می شود.


دسترسی سریع
هوادار