هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

وضعیت ورزشگاه ها در آستانه آغاز لیگ برتر فوتبال


برنامه "هوادار" پنج شنبه 31 مرداد، با سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، درباره وضعیت ورزشگاه های میزبان گفتگو کرد.

1398/05/31
19:44

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه ها شرایط لازم را برای برگزاری لیگ دارند، عنوان کرد: الزامات ایمنی و امنیتی که خواسته بودیم، بحث بلیت فروشی الکترونیکی، گیت گذاری، شماره صندلی ها و مانتیتورینگ (سیستم دوربین های مدار بسته) بود که خداروشکر در هفته اول همه اقدامات لازم انجام شده است. بلیت فروشی هم از دیروز روی سایت ها گذاشته شده است.
وی، در ادامه گفت: به هر حال هفته اول و دوم مشکلات دور از انتظار نیست؛ اما از هواداران خواهش می کنیم که چه در خرید بلیت و چه در ورود سعه صدر داشته باشند. درست این بود که در هر ورزشگاه حداقل یک بازی دوستانه برگزار کنیم و بلیت فروشی را مورد تست قرار بدهیم؛ اما فرصت کافی نداشتیم و حدود 25 روز لیگمان به تأخیر افتاد. انشالله این مشکلات هم برطرف می شود؛ زیرا بعد از هفته دوم مسابقات تعطیل خواهد شد. تیم های میزبان 20 روز وقت دارند که ایراد و اشکلات را برطرف کنند.
فتاحی تصریح کرد: خداروشکر تمام ورزشگاه های ما صندلی دار و صندلی ها شمارگذاری شده اند. در هفته اول همه ورزشگاه های ما گیت گذاری شدند. پیکان آخرین ورزشگاهی بود که همین امروز گیت هایش نصب شد. بوشهر گیت هایش نصب شده است؛ اما مشکلی در بحث فروش بلیت دارد. پیمانکار از این تیم درخواست کرد که بازی با 24 ساعت تأخیر شروع شود. در صحبتی هم که مسئولان این تیم با باشگاه سپاهان داشتند، سپاهانی ها با این تصمیم موافقت کردند.
در هفته دوم مسابقات، متأسفانه هنوز گیت های ورزشگاه امام رضا (ع)، سپاهان، صنعت نفت، سایپا و پارس جم آماده نشده است. این تیم ها قول داده اند که تا هفته بعد گیت ها را آماده کنند.
وی، در پاسخ به این سوال که اگر ورزشگاهی به آمادگی لازم نرسد، برای تیم میزبان چه تصمیمی گرفته می شود، بیان کرد: طبق مصوبه هیأت رئیسه فدراسیون اگر ورزشگاهی آماده نشود، تیم ها باید به شهر یا استان دیگری بروند و بدون حضور تماشاگر مسابقه خود را برگزار کنند.
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، در پایان تأکید کرد: از هوادارانی که از سایت بلیت تهیه نکرده اند، خواهش می کنم که به ورزشگاه نروند؛ زیرا نیروی انتظامی حتماً از ورودشان ممانعت به عمل می آورد.
برنام هوادار، با اجرای مرادی و ارمنده، روزهای پنج شنبه، ساعت 10 به مدت 90 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
هوادار