هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

عوامل بروز تنش میان هواداران در دربی

برنامه "هوادار"پنج شنبه 4 مهر، در گفتگو با دکتر فرید فتحی، کارشناس فوتبال، به بررسی دلایل ایجاد حواشی بین تماشاگران در شهرآورد اختصاص داشت.

1398/07/06
09:00

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر فرید فتحی، کارشناس فوتبال، در ارتباط با موضوع برنامه گفت: درباره این مسئله باید از مسئولین سوال پرسید که وقتی مهمان به خانه تان می آید، اینطور با او رفتار می کنید؟! آن هم مهمانی که هزینه کرده،بلیط خریده و به استادیوم آمده است. آیا ما نباید امکانات حداقلی برایش فراهم کنیم؟ امکانات همیشه مالی نیست. مهمان انتظار دارد در حد شأن او با او رفتار شود. هوادار وقتی به استادیوم می آید متولی ندارد؛ کار فرهنگی صورت نمی گیرد. این شهرآورد یک مورد مطالعاتی بسیار خوب است که ما بتوانیم رفتار تماشاگران را درک کنیم.
وی افزود: اگر برنامه هواداری که بعد از بازی پخش شد را قبل از بازی در داخل ورزشگاه داشتیم، قطعاً روی رفتار تماشاگران تاثیر می گذاشت.
دکتر فرید فتحی تصریح کرد: ما تماشاگران خوبی داریم؛ اگر این رفتار را با تماشاگران غیر ایرانی انجام دهیم، مشکلاتی به مراتب بدتری رخ می دهد. تماشاگران ما واقعاً نجابت دارند؛ اما مسئله جوگیر شدن تاثیر می گذارد و ممکن است تماشاچی حرفی را ناخواسته بزند.
این کارشناس فوتبال، در ادامه گفت: یک ساعت قبل از بازی گزارشگر به داخل استادیوم رفت و یک فحاشی اتفاق افتاد. چرا تماشاگران یک ساعت قبل از بازی باید به هم فحاشی کنند؟ دلیلش این است که بیکار نشسته اند؛ نه برنامه ای برایشان اجرا می شود و نه مدیریتی وجود دارد. اگر مسئولان برگزاری یکی، دو ساعت برنامه فرهنگی داشته باشند، تماشاگر بیکار نمی نشیند که فحاشی اتفاق بیافتد و این فحاشی ها کار را به درگیری برساند.
وی، تاًکید کرد: هیچ عامل غیر فوتبالی نمی تواند تماشاگران استقلال و پرسپولیس را با هم درگیر کند.
برنامه هوادار، با اجرای ارمنده و مرادی و تهیه کنندگی طاهری، روزهای پنج شنبه ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
هوادار