هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

نمود فقر فرهنگی در فصل نقل و انتقالات

برنامه "هوادار" پنج شنبه 18 مهر، با مجید سعیدی، ورزشی نویس، در ارتباط با واکنش هواداران نسبت به انتقال یک مربی، بازیکن یا سرپرست به تیمی دیگر به گفتگو پرداخت.

1398/07/19
16:57

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید سعیدی، ورزشی نویس، در پاسخ به این سوال که در فصل نقل و انتقالات وقتی بازیکنی از تیم به تیم دیگر منتقل می شود، گاهاً عکس العمل خوبی از هواداران مشاهده نمی شود، به نظر شما این رفتارها از کجا نشأت می گیرد، بیان کرد: در سطح دنیا و در فوتبال حرفه ای هم این موضوع وجود داشته است. به هر حال بسیاری از بازیکنان و مربیان، زمانیکه تیم های خودشان را جا به جا می کنند، با اعتراضاتی از سوی طرفداران تیم قبلی شان مواجه می شوند.
وی ادامه داد: هفته گذشته که تیم پدیده با پرسپولیس بازی داشت، فنایی هم با این مشکل روبرو شد. به هر حال سالهاست که فوتبال ما مبتلا به این موضوع شده است. باید آسیب شناسی کرد چرا باید چنین اتفاقی در جامعه ای که نماد فرهنگی دارد، رخ بدهد.
سعیدی، تصریح کرد: تصور بنده این است که ما وقتی صنعت، کالا یا خدماتی را وارد کشورمان می کنیم، متأسفانه بسترهای لازم آن محصول یا خدمات را هنوز نتوانسته ایم آماده کنیم. ما حدود 19 دوره است که فوتبال حرفه ای را در کشورمان برگزار می کنیم، اما هنوز آن فرهنگ حرفه ای را فرا نگرفته ایم که وقتی یک بازیکن، مربی یا سرپرست از مجموعه ای به مجموعه دیگر می رود، طبیعتاً نگاه و رویکرد حرفه ای دارد. تماشاگر ما هم باید بتواند متناسب با این نگاه خود را حرفه ای ببیند. بالاخره آن فرد نسبت به تیمی که از آن دستمزد می گیرد، باید تعصب داشته باشد. اخلاق حرفه ای ایجاب می کند به چنین رفتار و تفکری احترام بگذاریم.
این ورزشی نویس، با اشاره به ضعف کشور در زمینه آموزش فرهنگی گفت: متأسفانه ما در زمینه آموزش خیلی ضعیف عمل کرده ایم و این آثار و نتایجی است که امروز می بینیم. نمی توان گفت که چنین رفتاری در دیگر کشورها وجود ندارد؛ ولی شدت آن به اندازه ای که در ایران دیده می شود، نیست. لازم است فدراسیون فوتبال و مسئولان فرهنگی کشور در این زمینه کار کنند تا کمتر با این آسیب ها در حوزه ورزش روبرو باشیم.
برنامه هوادار، با اجرای مرادی، روزهای پنج شنبه ساعت 10:30 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
هوادار