هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

دلایل افت حضور تماشاگران در استادیوم ها

برنامه "هوادار" پنج شنبه 16 آبان، در گفتگو با مجید نامجومطلق، مربی و پیشکسوت فوتبال، به بررسی دلایل افت حضور تماشاگران در استادیوم ها پرداخت.

1398/08/17
12:58

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید نامجومطلق، مربی و پیشکسوت فوتبال، در مقایسه میزان حمایت تماشاچیان از مسابقات در زمان فعالیت خود با زمان کنونی گفت: علی رغم اینکه تعداد جمعیت نسبت به زمانی که ما بازی می کردیم، بیشتر شده و امکانات و شرایط رشد خوبی داشته، متأسفانه این چند ساله شاهد استقبال خوبی از سوی تماشاگران نیستیم. این یک نقطه ضعفی است که در سیستم ورزش ما وجود دارد. به خاطر دارم در دورانی که بازیکن استقلال بودم، وقتی با تیم ته جدولی هم بازی می کردیم، 70،80 هزار نفر تماشاچی به استادیوم می آمدند.
وی، در خصوص علت کاهش استقبال تماشاچیان از حضور در ورزشگاه و تشویق تیمشان اظهار کرد: آن زمان رقابتی که بین بازیکن وجود داشت و حضور بازیکنان تکنیکی بیشتر بود. احترام بین هوادارن خیلی به چشم می خورد. همه این موارد در نهایت موجب می شد که هوادار از فوتبال لذت می برد. متأسفانه امروزه شاهد ناهنجاریها در استادیوم ها هستیم. همین مسئله باعث می شود که خانواده ها با اکراه به فرزندانشان اجازه دهند که وارد استادیوم ها شوند. امیدوارم که روی این مسئله یک مقدار بیشتر فرهنگ سازی شود و ما محیط سالم و خوبی در استادیوم ها برقرار کنیم تا خانواده ها با فراغ بال به فرزندانشان اجازه دهند که وارد استادیوم ها شوند.
نامجومطلق، افزود: مشکل دیگری که وجود دارد، این است که هزینه حضور در استادیوم ها و تماشای مسابقات یک مقدار زیاد شده است. به اعتقاد من همچنین شرایط حضور در استادیوم ها مثل فروش اینترنتی بلیت، عاملی شده که تماشاچیان به راحتی گذشته نتوانند وارد استادیوم شوند.
برنامه هوادار، با اجرای مرادی و خداپرست، روزهای پنج شنبه ساعت 10:30 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
هوادار