از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

پیاده روی در فصل پاییز

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 3 آذر، در گفتگو با احمد گودرزی، کارشناس دو و میدانی، به ارائه نکاتی درباره پیاده روی در فصل پاییز پرداخت.

1396/09/04
09:06

به گزارش رادیو ورزش؛ احمد گودرزی، کارشناس دو و میدانی، به افرادی که علاقه مند به پیاده روی و دویدن در هوای پاییزی هستند، توصیه کرد: پیاده روی اولین گام در ورزش روزانه است و هر فردی که بخواهد به ورزشی بپردازد، ابتدا با پیاده روی شروع می کند. با توجه به شرایط آب و هوای آلوده اکنون تهران، توصیه نمی کنم افراد به پیاده روی بپزدازند؛ اما در خارج از تهران در محیطی آرام و با صفایی که فصل پاییز به وجود آورده، فضای مناسبی برای پیاده روی ایجاد شده است.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر سالن های ورزشی تهران مکان مناسبی برای پیاده روی هستند، اظهار داشت: هوای کثیف تمام دامنه شهر را فراگرفته و سالن ها نیز از هوای مطلوب برخوردار نیستند.
گودرزی، عنوان کرد: به افرادی که علاقه مند به پیاده روی در هوای سرد هستند، توصیه می کنم ساعت پیاده روی را به ظهر که نسبت به دیگر ساعات روز گرمتر است، موکول کنند. بهتر است افراد در هوای سرد از ماسک استفاده کنند تا آسیب به ریه هایشان وارد نشود. همچنین توصیه می شود که با افزایش سرعت پیاده روی به گرم کردن بدن کمک کرد.
این کارشناس، تصریح کرد: مهمترین نکته ای که در پیاده روی باید به آن توجه کرد، استفاده از کفش پیاده روی مناسب است. کفش باید دارای لژ باشد تا به پا آسیب نرسد. افراد باید با برنامه ریزی دقیق هفتگی کار خود را آغاز کنند؛ به طور مثال از 20 دقیقه شروع کنند و به مرور به 30 دقیقه و یا حتی بیشتر برسانند.
برنامه "از تندرستی تا افتخار" با اجرای چراتی، با رویکرد پرداختن به ورزش افراد با بیماریهای خاص و نیز ارائه راهکارهای سلامت محور، ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه، روزهای جمعه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار