از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

برنامه های هیأت بیماران خاص استان البرز

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 7 اردیبهشت، با رضا رودگر، سرپرست هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان البرز، درباره برنامه های این هیأت به گفتگو پرداخت.

1397/02/08
09:40

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا رودگر، سرپرست هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان البرز، در ارتباط با برنامه های این هیأت گفت: 18 اردیبهشت روز جهانی بیماران خاص است. به همین منظور ما همانند سال های گذشته همایشی را بدین منظور برگزار می کنیم و از بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، ام اس، دیابت و پیوند اعضا برای حضور در این مراسم دعوت به عمل می آوریم.
وی به برگزاری نشستی با رؤسای کانون ها و انجمن های این بیماریها در هفته آتی خبر داد و گفت: انشالله با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان، همایش درخور شأن این افراد برگزار خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما در طول سال همایش های همگانی برپا می کنید بیان کرد: در روز زمین پاک همایش پیاده روی را برای افراد در نظر گرفتیم که در تاریخ یکم اردیبهشت ماه در پارک چیتگر برگزار شد. در این مراسم ما همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی را در برنامه مان داشتیم. همچنین در راستای اشاعه فرهنگ زمین پاک اقدام به پاک سازی آن منطقه کردیم.
رودگر تأکید کرد: سعی ما بر این است که بعد همگانی بودن ورزش را بین گروه هایمان که در معذوریت های خاصی هستند، بیشتر اشاعه دهیم تا دیگر افراد مبتلا به این بیماریها به ورزش سوق پیدا کنند. اگر ما بتوانیم مشکل فقر حرکتی را از بین ببریم و فرهنگ ورزش همگانی، پیاده روی و کوهپیمایی را بین اقشار مختلف مردم اشاعه دهیم، مطمئناً خواهیم توانست از بسیاری مشکلات پیشگیری کنیم.
برنامه از تندرستی تا افتخار با اجرای جهانگیر چراتی، با رویکرد پرداختن به ورزش افراد با بیماریهای خاص و نیز ارائه راهکارهای سلامت محور، ساعت 14:30 روزهای جمعه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار