از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

مروری بر برنامه های هیأت بیماران خاص کرمان در سال 97


برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 3 اسفند، با حسن کاربخش، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان کرمان، در ارتباط با برنامه ها و اقدامات هیأت در سال جاری به گفتگو پرداخت.

1397/12/04
08:59


به گزارش رادیو ورزش؛ حسن کاربخش، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان کرمان، در تشریح مهمترین فعالیت های این هیأت در سال 97 اظهار داشت: از زمانیکه بنده به عنوان رئیس هیأت انتخاب شدم، برای اینکه بتوانیم ورزشکارانمان را ساماندهی کنم، چندین جلسه هماهنگی با انجمن های بیماران خاص گذاشتم که این انجمن ها شامل هموفیلی، تالاسمی، ام اس، دیالیز، پیوند کلیه، دیابت و همودیالیز می شود.
در جلسات به این نتیجه رسیدیم که یک جشنواره ورزشی برگزار کنیم تا هم روحیه نشاط و شادابی را بالا ببریم و هم ورزشکاران را شناسایی و رتبه بندی کنیم. خوشبختانه جشنواره با استقبال خوبی روبرو شد. در این جشنواره 63 دختر ورزشکار و حدود 70 ورزشکار پسر شرکت کردند و به مقام های اول تا سوم جوایزی اهدا شد.
وی، افزود: در طول سال ما در 3 مسابقه کشوری شرکت کردیم. اولین مسابقه در اصفهان بود که گروه دیابت هیأت شرکت کرد و ما در کشور مقام اول تنیس روی میز در هر دو بخش دوبل و انفرادی را بدست آوردیم. در بخش هموفیلی نیز مسابقاتی داشتیم که موفق به کسب یک مدال طلا در رشته تنیس و یک برنز در شطرنج شدیم.
کاربخش، به مهمترین برنامه هیأت در سال 97 اشاره کرد و گفت: مهمترین و اساسی ترین مسابقات ما در سال 97 رقابتهای کشوری بیماران تالاسمی در جزیره کیش بود. 30 نفر از هیأت ما به این مسابقات اعزام شدند که شامل 22 نفر ورزشکار و 8 نفر مربی و سرپرست بود. در این رقابتها ما رتبه اول کشوری را بدست آوردیم و در مجموع 6 طلا، 4 نقره و 3 برنز را از آن خود کردیم.
برنامه "از تندرستی تا افتخار" با اجرای جهانگیر چراتی، با رویکرد پرداختن به ورزش افراد با بیماریهای خاص و نیز ارائه راهکارهای سلامت محور، ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه، روزهای جمعه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار