از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

مروری بر برنامه های هیأت بیماران خاص كرمان در سال 97


برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 3 اسفند، با حسن كاربخش، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان كرمان، در ارتباط با برنامه ها و اقدامات هیأت در سال جاری به گفتگو پرداخت.

1397/12/04
08:59


به گزارش رادیو ورزش؛ حسن كاربخش، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان كرمان، در تشریح مهمترین فعالیت های این هیأت در سال 97 اظهار داشت: از زمانیكه بنده به عنوان رئیس هیأت انتخاب شدم، برای اینكه بتوانیم ورزشكارانمان را ساماندهی كنم، چندین جلسه هماهنگی با انجمن های بیماران خاص گذاشتم كه این انجمن ها شامل هموفیلی، تالاسمی، ام اس، دیالیز، پیوند كلیه، دیابت و همودیالیز می شود.
در جلسات به این نتیجه رسیدیم كه یك جشنواره ورزشی برگزار كنیم تا هم روحیه نشاط و شادابی را بالا ببریم و هم ورزشكاران را شناسایی و رتبه بندی كنیم. خوشبختانه جشنواره با استقبال خوبی روبرو شد. در این جشنواره 63 دختر ورزشكار و حدود 70 ورزشكار پسر شركت كردند و به مقام های اول تا سوم جوایزی اهدا شد.
وی، افزود: در طول سال ما در 3 مسابقه كشوری شركت كردیم. اولین مسابقه در اصفهان بود كه گروه دیابت هیأت شركت كرد و ما در كشور مقام اول تنیس روی میز در هر دو بخش دوبل و انفرادی را بدست آوردیم. در بخش هموفیلی نیز مسابقاتی داشتیم كه موفق به كسب یك مدال طلا در رشته تنیس و یك برنز در شطرنج شدیم.
كاربخش، به مهمترین برنامه هیأت در سال 97 اشاره كرد و گفت: مهمترین و اساسی ترین مسابقات ما در سال 97 رقابتهای كشوری بیماران تالاسمی در جزیره كیش بود. 30 نفر از هیأت ما به این مسابقات اعزام شدند كه شامل 22 نفر ورزشكار و 8 نفر مربی و سرپرست بود. در این رقابتها ما رتبه اول كشوری را بدست آوردیم و در مجموع 6 طلا، 4 نقره و 3 برنز را از آن خود كردیم.
برنامه "از تندرستی تا افتخار" با اجرای جهانگیر چراتی، با رویكرد پرداختن به ورزش افراد با بیماریهای خاص و نیز ارائه راهكارهای سلامت محور، ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه، روزهای جمعه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار