از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

در پیاده روی به این نكات توجه كنید

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 14 تیر، با صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه و قهرمان سابق دو و میدانی ایران، درباره فواید پیاده روی و نكات قابل توجه در آن به گفتگو پرداخت.

1398/04/15
00:08

به گزارش رادیو ورزش؛ صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه و قهرمان سابق دو و میدانی ایران، در تشریح فواید پیاده روی بیان كرد: توصیه پزشكان این است افرادی كه عمل قلب انجام داده اند، حتماً باید بعد از یكی، دو روز پیاده روی را شروع كنند. افرادی كه دارای اضافه وزن هستند، با پیاده روی می توانند به سلامتی خود كمك شایانی كند. پیاده روی فعالیتی بدون خرج و زحمت است و نیاز به مربی ندارد.

وی، به ارائه نكاتی كه در پیاده روی باید مدنظر قرار داد، پرداخت و گفت: برای دستیابی به حداكثر ضربان قلب در هنگام فعالیت ورزشی می توان از فرمول (220- سن) استفاده كرد. افراد باید به این موضوع دقت كنند كه ضربان قلبشان در هنگام فعالیت بدنی از عدد بدست آمده از این فرمول بالاتر نرود؛ زیرا قلب انسان در فعالیت بدنی بیش از این اندازه كشش پمپاژ خون به اندام ها را ندارد.بسیاری از افراد تند راه می روند و اظهار می كنند مربی به ما گفته تند راه بروید. اگر فرد از نظر سلامتی مشكلی ندارد، می تواند حتی بدود؛ اما درصورتیكه فرد دچار مشكل نارسایی قلب باشد، توصیه می كنم كه اصلاً این كار را انجام ندهد و به خود فشار نیاورد.

دكتر داداشی افزود: افراد در هنگام پیاده روی نباید از مسیرهای سفت استفاده كنند؛ زیرا طبق قانون عمل و عكس العمل دو برابر وزن به بدن نیرو وارد می شود. محیط های جنگی، خاك رس، چمن و ساحل دریا بهترین فضا برای پیاده روی است. برای پیاده روی حتماً باید یك جفت كفش مناسب پیاده روی به پا داشته باشید.

برنامه از تندرستی تا افتخار، روزهای جمعه ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار