از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

آنچه باید درباره فعالیت ورزشی در هوای مرطوب بدانید

در برنامه " از تندرستی تا افتخار" جمعه 18 مرداد، دكتر صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در خصوص فعالیت ورزشی در هوای مرطوب نكاتی را ارائه كرد.

1398/05/18
20:06

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در ارتباط با تمرین كردن در فضایی با رطوبت زیاد هوا عنوان كرد: یكی از مشكلاتی كه افراد ساكن در مناطق ساحلی دارند، تعریق زیاد است. به افرادی كه برای سلامتی به ورزش می پردازند، توصیه می كنم سعی كنید حتی الامكان زمانی را برای ورزش انتخاب كنید كه خورشید غروب كرده باشد و هوا رو به خنكی باشد.
بهترین زمان ورزش بعد از شام است؛ البته باید شام را زود بخوریم؛ سپس به پیاده روی آرام و یا ورزشی بسیار سبك بپردازیم. توجه به این مسئله باعث می شود زیاد عمل تعریق نداشته باشیم.
وی، خاطرنشان كرد: در فصل تابستان مشكلات كلیه زیاد ایجاد می شود كه بیشتر به مسئله كم نوشیدن آب و تعریق زیاد برمی گردد. توصیه بنده به افرادی كه مجبور هستند قبل از غروب آفتاب ورزش كنند، این است كه هر 2 ساعت حتماً یك لیوان آب بنوشند. كم نوشیدن آب باعث می شود در كلیه هایمان سنگ ایجاد شود. به اعتقاد متخصصین وقتیكه ادارارمان رنگ زرد پیدا می كند، احتمال سنگ سازی كلیه وجود دارد. به همین جهت تأكید به نوشیدن آب می شود. اگر میل به نوشیدن آب ندارید هم به اجبار آن را مصرف كنید.
دكتر داداشی افزود: افرادی كه مشكلات كلیوی دارند و عمل جراحی انجام داده اند، خیلی خیلی بیشتر از دیگر افراد باید به مصرف آب زیاد توجه كنند.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روزهای جمعه، ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار