از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

آنچه باید درباره فعالیت ورزشی در هوای مرطوب بدانید

در برنامه " از تندرستی تا افتخار" جمعه 18 مرداد، دکتر صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در خصوص فعالیت ورزشی در هوای مرطوب نکاتی را ارائه کرد.

1398/05/18
20:06

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر صادق داداشی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در ارتباط با تمرین کردن در فضایی با رطوبت زیاد هوا عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که افراد ساکن در مناطق ساحلی دارند، تعریق زیاد است. به افرادی که برای سلامتی به ورزش می پردازند، توصیه می کنم سعی کنید حتی الامکان زمانی را برای ورزش انتخاب کنید که خورشید غروب کرده باشد و هوا رو به خنکی باشد.
بهترین زمان ورزش بعد از شام است؛ البته باید شام را زود بخوریم؛ سپس به پیاده روی آرام و یا ورزشی بسیار سبک بپردازیم. توجه به این مسئله باعث می شود زیاد عمل تعریق نداشته باشیم.
وی، خاطرنشان کرد: در فصل تابستان مشکلات کلیه زیاد ایجاد می شود که بیشتر به مسئله کم نوشیدن آب و تعریق زیاد برمی گردد. توصیه بنده به افرادی که مجبور هستند قبل از غروب آفتاب ورزش کنند، این است که هر 2 ساعت حتماً یک لیوان آب بنوشند. کم نوشیدن آب باعث می شود در کلیه هایمان سنگ ایجاد شود. به اعتقاد متخصصین وقتیکه ادارارمان رنگ زرد پیدا می کند، احتمال سنگ سازی کلیه وجود دارد. به همین جهت تأکید به نوشیدن آب می شود. اگر میل به نوشیدن آب ندارید هم به اجبار آن را مصرف کنید.
دکتر داداشی افزود: افرادی که مشکلات کلیوی دارند و عمل جراحی انجام داده اند، خیلی خیلی بیشتر از دیگر افراد باید به مصرف آب زیاد توجه کنند.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روزهای جمعه، ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار