از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

فعالیت ورزشی برای بیماران خاص و پیوندی

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 1 شهریور، با رضا رودگر، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند استان البرز، درباره فعالیت ورزشی برای بیماران خاص و پیوند عضو به گفتگو پرداخت.

1398/06/02
08:36

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ رضا رودگر، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند استان البرز، در پاسخ به این سوال که شما برای سوق دادن بیماران خاص به ورزش با چه موانعی روبرو هستید، عنوان کرد: بسیاری افراد این رویکرد غلط را دارند که شاید بیماری برای انجام فعالیت ورزشی محدودیت ایجاد می کند؛ اما این کار سالهاست در فدراسیون ورزش بیماران خاص شکل گرفته و بیمارانی که دارای بیماریهای صعب العلاج و خاص هستند، فعالیت های ورزشی بسیار خوبی دارند.
رئیس هیأت ورزش بیماران خاص استان البرز، اظهار کرد: اولویت اول فدراسیون این بود که ورزشها به صورت همگانی انجام شود. به مرور برای ایجاد انگیزه بین این ورزشکاران حس رقابتی ایجاد شد و در نهایت جشنواره ها و همایش های ورزشی برگزار شد. سالهاست که مسابقات قهرمانی کشوری برای این عزیزان برگزار می کنیم.
رودگر با بیان اینکه این باور غلط که فرد بیمار نمی تواند فعالیت ورزشی انجام بدهد را باید از ذهن ها دور کرد، افزود: قطعاً فعالیت ورزشی این افراد باید زیرنظر متخصصین درمانی و ورزشی انجام شود تا هم از نظر روند فعالیت و هم استفاده از داروها تداخلی ایجاد نکند.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا هیأت شما با بنیادهای مختلف مثل بنیاد بیماران خاص یا انجمن دیابت ارتباط خوبی دارد، تصریح کرد: ما در شروع کارمان این مطلب را سرلوحه کارمان قرار دادیم که از انجمن ها و بنیاد استفاده کنیم. در آغاز کار مسئولان این انجمن ها با توجه به عدم آگاهی که از هیأت ورزش بیماران خاص در سطح استانها و نیز فدراسیون داشتند، همکاری خوبی با ما ایجاد نکردند و تصورشان بر این بود که ما در نقطه مقابل آنها قرار می گیریم؛ اما با همکاریهایی که انجام شد و برنامه های مشترکی که برگزار کردیم، برخی انجمن ها همراه شدند و استقبال کردند.
رودگر، خاطرنشان کرد: ورزشکاران پیوند عضومان به مسابقات جهانی اعزام شده اند که اکنون در نیوکاسل انگلیس در حال برگزاری است.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روز های جمعه ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار