از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

فعالیت ورزشی برای بیماران خاص و پیوندی

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 1 شهریور، با رضا رودگر، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند استان البرز، درباره فعالیت ورزشی برای بیماران خاص و پیوند عضو به گفتگو پرداخت.

1398/06/02
08:36

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ رضا رودگر، رئیس هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند استان البرز، در پاسخ به این سوال كه شما برای سوق دادن بیماران خاص به ورزش با چه موانعی روبرو هستید، عنوان كرد: بسیاری افراد این رویكرد غلط را دارند كه شاید بیماری برای انجام فعالیت ورزشی محدودیت ایجاد می كند؛ اما این كار سالهاست در فدراسیون ورزش بیماران خاص شكل گرفته و بیمارانی كه دارای بیماریهای صعب العلاج و خاص هستند، فعالیت های ورزشی بسیار خوبی دارند.
رئیس هیأت ورزش بیماران خاص استان البرز، اظهار كرد: اولویت اول فدراسیون این بود كه ورزشها به صورت همگانی انجام شود. به مرور برای ایجاد انگیزه بین این ورزشكاران حس رقابتی ایجاد شد و در نهایت جشنواره ها و همایش های ورزشی برگزار شد. سالهاست كه مسابقات قهرمانی كشوری برای این عزیزان برگزار می كنیم.
رودگر با بیان اینكه این باور غلط كه فرد بیمار نمی تواند فعالیت ورزشی انجام بدهد را باید از ذهن ها دور كرد، افزود: قطعاً فعالیت ورزشی این افراد باید زیرنظر متخصصین درمانی و ورزشی انجام شود تا هم از نظر روند فعالیت و هم استفاده از داروها تداخلی ایجاد نكند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا هیأت شما با بنیادهای مختلف مثل بنیاد بیماران خاص یا انجمن دیابت ارتباط خوبی دارد، تصریح كرد: ما در شروع كارمان این مطلب را سرلوحه كارمان قرار دادیم كه از انجمن ها و بنیاد استفاده كنیم. در آغاز كار مسئولان این انجمن ها با توجه به عدم آگاهی كه از هیأت ورزش بیماران خاص در سطح استانها و نیز فدراسیون داشتند، همكاری خوبی با ما ایجاد نكردند و تصورشان بر این بود كه ما در نقطه مقابل آنها قرار می گیریم؛ اما با همكاریهایی كه انجام شد و برنامه های مشتركی كه برگزار كردیم، برخی انجمن ها همراه شدند و استقبال كردند.
رودگر، خاطرنشان كرد: ورزشكاران پیوند عضومان به مسابقات جهانی اعزام شده اند كه اكنون در نیوكاسل انگلیس در حال برگزاری است.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روز های جمعه ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار