از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

مشكلات و چالش های ورزش بیماران خاص سیستان و بلوچستان

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 3 آبان، با محمدی، دبیر هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان سیستان و بلوچستان، در ارتباط با وضعیت ورزش بیماران خاص این استان و مشكلات موجود گفتگو كرد.

1398/08/03
18:17

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدی، دبیر هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان سیستان و بلوچستان، در ارتباط با شرایط آب و هوایی این استان و لزوم استفاده از عینك در هنگام ورزش گفت: اكثر ورزش ها داخل سالن انجام می شود. یكی، دو رشته كه به صورت همگانی در فضای آزاد و پاركها انجام می شود، در شرایط گرد و خاك و آفتاب ورزشكاران از عینك استفاده می كنند. بیماران خاص در شرایط خاص آب و هوایی باید تحت نظر پزشكان ورزش كنند.
وی، در تشریح فعالیت های استان اظهار داشت: مسابقات بیماران تالاسمی را در بندر انزلی داشتیم كه شروع آن 16 مهر ماه در زیباكنار، هتل كوثر بود. رقابتها در 4 رشته دارت، شطرنج، تنیس روی میز و پتانك برگزار شد. استان سیستان و بلوچستان 16 ورزشكار به این مسابقات اعزام كرد. در رشته پتانك بانوان 2 مدال برنز كسب كردیم و آقایان در رتبه های هشتم تا چهارم كشور قرار گرفتند.
دبیر هیأت ورزش بیماران خاص سیستان و بلوچستان، خاطرنشان كرد: امسال علی رغم اینكه هیأت بیماران خاص با مشكلاتی اعم از نداشتن، مربی، سالن و عدم حمایت مسئولین مواجه شده بود؛ اما همچنان با 2 مدال برنز بازگشت و خوشحالی مردم منطقه و بیماران را به ارمغان آورد.
محمدی، در پاسخ به این سوال كه آیا اداره كل ورزش و جوانان با شما همكاری می كند كه سالن یا مربی در اختیار ورزشكاران قرار بدهد، عنوان كرد: امسال با توجه به تفاهم نامه هایی كه فدراسیون بیماران خاص ایران و وزارت ورزش با هیأت ها و فدراسیون ها بسته بودند، نباید هزینه ای از بیماران دریافت شود. بودجه آنچنانی برای ورزش این اشخاص تعلق نمی گیرد؛ بنابراین مجبوریم یا ما بودجه جمع كنیم یا اداره كمك كند و یا هیأت ها با آن تفاهم نامه ها رایگان با ما همكاری كنند. متأسفانه امسال به دلیل شرایط اقتصادی، نه سالن و نه مربی رایگانی در اختیار ما گذاشته شد.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روز های جمعه ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار