از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستي تا افتخار

مشکلات و چالش های ورزش بیماران خاص سیستان و بلوچستان

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 3 آبان، با محمدی، دبیر هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان سیستان و بلوچستان، در ارتباط با وضعیت ورزش بیماران خاص این استان و مشکلات موجود گفتگو کرد.

1398/08/03
18:17

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدی، دبیر هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان سیستان و بلوچستان، در ارتباط با شرایط آب و هوایی این استان و لزوم استفاده از عینک در هنگام ورزش گفت: اکثر ورزش ها داخل سالن انجام می شود. یکی، دو رشته که به صورت همگانی در فضای آزاد و پارکها انجام می شود، در شرایط گرد و خاک و آفتاب ورزشکاران از عینک استفاده می کنند. بیماران خاص در شرایط خاص آب و هوایی باید تحت نظر پزشکان ورزش کنند.
وی، در تشریح فعالیت های استان اظهار داشت: مسابقات بیماران تالاسمی را در بندر انزلی داشتیم که شروع آن 16 مهر ماه در زیباکنار، هتل کوثر بود. رقابتها در 4 رشته دارت، شطرنج، تنیس روی میز و پتانک برگزار شد. استان سیستان و بلوچستان 16 ورزشکار به این مسابقات اعزام کرد. در رشته پتانک بانوان 2 مدال برنز کسب کردیم و آقایان در رتبه های هشتم تا چهارم کشور قرار گرفتند.
دبیر هیأت ورزش بیماران خاص سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: امسال علی رغم اینکه هیأت بیماران خاص با مشکلاتی اعم از نداشتن، مربی، سالن و عدم حمایت مسئولین مواجه شده بود؛ اما همچنان با 2 مدال برنز بازگشت و خوشحالی مردم منطقه و بیماران را به ارمغان آورد.
محمدی، در پاسخ به این سوال که آیا اداره کل ورزش و جوانان با شما همکاری می کند که سالن یا مربی در اختیار ورزشکاران قرار بدهد، عنوان کرد: امسال با توجه به تفاهم نامه هایی که فدراسیون بیماران خاص ایران و وزارت ورزش با هیأت ها و فدراسیون ها بسته بودند، نباید هزینه ای از بیماران دریافت شود. بودجه آنچنانی برای ورزش این اشخاص تعلق نمی گیرد؛ بنابراین مجبوریم یا ما بودجه جمع کنیم یا اداره کمک کند و یا هیأت ها با آن تفاهم نامه ها رایگان با ما همکاری کنند. متأسفانه امسال به دلیل شرایط اقتصادی، نه سالن و نه مربی رایگانی در اختیار ما گذاشته شد.
برنامه از تندرستی تا افتخار، با اجرای چراتی، روز های جمعه ساعت 14:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار