نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب " تمرینات نوین ایروبیک"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 27 مهر با حضور روبن شاهوردیان، ناشر کتاب به معرفی کتاب " تمرینات نوین ایروبیک" اختصاص داشت.

1397/07/28
08:26

به گزارش رادیو ورزش؛ کتاب "تمرینات نوین ایروبیک" تالیف اروبیک اثر کارول کاستن و پگ جوردن و ترجمه فهیمه مسعودی است که در 162 صفحه و 14 فصل توسط انتشارات علم و حرکت چاپ شده است. این کتاب یکی از جدیدترین منابع آموزش تمرینات ایروبیک است. سرفصلهای کتاب با عناوین 1- سرآغاز 2- ورزش و سلامتی 3- اراده قوی برای تمرین 4- تمرین 5- تعیین سطح تناسب اندام 6- تمرین شخصی شما 7- تغذیه 8 - پیشگیری از صدمات 9- تمرینات ایروبیک آرام و سبک 10- بارداری و تمرینات موزون ایروبیک 11- انتخاب کلاس 12- راهنمای تهیه وسایل آموزشی برای استفاده شخصی 13- طرح برنامه تمرینی خود باشید 14 - تمرین شخصی شما هستند.
تمرین های ایروبیک، به تمرینی گفته می شود که به مدت دو دقیقه یا بیشتر به طول بیانجامد و در طی این مدت فرد از اکسیژن بهره گیرد. امروزه، ایروبیک اشاره ای است به حرکات موزون و جنبنده و گردشی، که با هم ترکیب می شوند، در مسیری به بدن نیرو وارد می کنند و برای مدتی معین بدن را از اکسیژن بهره مند می سازند.
افرادی که پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و طناب زدن را ناخوشایند و خسته کننده می دانند، ایروبیک را به عنوان حرکاتی موزون همراه با موسیقی لذت بخش یافته اند. انتخاب شما برای داشتن فعالیتی جسمانی یا ترکیبی از فعالیت هایی که از آن لذت برده و از آن دست نکشید، حائز اهمیت است. بهره گیری از آمادگی جسمانی و ادامه آن، در تمام طول عمر الزامی است.
دیگر فعالیت های ایروبیکی (هوازی) که مورد توجه عموم قرار گرفته و مردم در آن شرکت می کنند شامل : کلاس های کیک بوکسینگ، ایروبیک با دوچرخه ثابت (اسپی نینگ)، ایروبیک با استپ و پیلاتس است.
روبن شاهوردیان، ناشر کتاب پیرامون این کتاب اظهار کرد: این کتاب بیشتر به دوره های آموزش مربیگری معرفی می شود و شاید نود درصد به این دسته اختصاص یابد. در بخشی از این کتاب مطالب مفیدی در رابطه با سلامتی بانوان ذکر شده است. با توجه به اینکه خانمهایی که دوران بارداری را می گذرانند دوست دارند تا به اندام ایده آل خود در قبل از بارداری برگردند، راهکارهای مفیدی در این رابطه در کتاب ارائه شده است. در بخش تغذیه راهنمای پایه و اساس تغذیه توضیح داده شده است. ضمن اینکه تنوع در رژیم غذایی نیز گوشزد شده و همچنین توصیه های غذایی نیز ارائه شده است.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 27 مهر با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب