نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 25 آبان با حضور دکتر سید کاوس صالحی، مترجم کتاب به معرفی کتاب "اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی" اختصاص داشت.

1397/08/26
08:55

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر سید کاووس صالحی یکی از مترجمان کتاب "اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی" پیرامون انگیزه اش از ترجمه این کتاب گفت: این کتاب نوشته "تری مک موریس" است که به دلیل ساختار روان، علمی و آموزش مقدمات و ملاحظات اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی به زبان ساده و روان از سال 2006 مورد استقبال و علاقه خوانندگان حیطه رشد، یادگیری و کنترل حرکتی در سراسر دنیا قرار گرفته است. در سال 2014 ویراست دوم این کتاب نیز به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: ما با هدف ارائه آخرین یافته های علمی پیرامون مبحث اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی و ارائه اثری که سهمی در افزایش دانش علاقمندان به حیطه رفتار حرکتی داشته باشد؛ این کتاب را ترجمه و در اختیار علاقمندان قرار دادیم. این کتاب براساس سرفصلهای وزارت علوم و جز منابع درسی کارشناسی و کارشناسی ارشد تربیت بدنی بخصوص گرایش رفتار حرکتی است.
صالحی تصریح کرد: نویسنده کتاب مربی، معلم و پژوهشگر رفتار حرکتی است که دارای تالیفاتی در این زمینه است. او رویکرد جالبی را در این کتاب در پیش گرفته است و بعد از بیان موضوعات مربوط به اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی مثل تصمیم گیری، زمان واکنش، پیش بینی، کنترل حرکتی و ... دیدگاه های مخالف و موافق را بخصوص در مورد دیدگاه پردازش اطلاعات و روانشناسی بوم شناختی مطرح و آنها را مورد مقایسه قرار داده است. بعلاوه نقاط ضعف و قوت هر کدام را بدون سوگیری بیان کرده است. همچنین با مطرح کردن مسائل و موضوعات رشدی و علوم اعصاب بخصوص ساختارهای مغزی دخیل در اجرای مهارتهای ورزشی این اثر را به یک منبع ارزشمند در حیطه رشد، یادگیری و کنترل حرکتی تبدیل کرده است.
مترجم کتاب در آخر عنوان کرد: به طور کلی، این کتاب در درجه اول برای کسانی طراحی شده که می خواهند در سطح پایه، مطالعه در زمینه اکتساب و اجرای مهارتهای ورزشی را شروع کنند. همچنین برای کسانی که مرحله ابتدایی مهارت را طی کرده اند، مفید و سودمند است. با این حال، این منبع ضمن فراهم کردن مطالب ارزشمند برای دانشجویان، مربیان، معلمان و آموزش دهندگان حرکت، می تواند مورد علاقه کسانی قرار گیرد که مطالعاتی در این زمینه ندارند اما به اکتساب و اجرای مهارت های ورزشی علاقه مند هستند.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 25 آبان با اجرای محمدی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب