صدای ورزش جمعه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو ورزش

صداي ورزش بدون نمايش

روند آماده سازی آزادکاران برای پیکار در مسابقات جهانی

برنامه "صدای ورزش" جمعه 26 آبان، با علیرضا رضایی، سرمربی تیم امید کشتی آزاد، درباره شرایط تمرینی تیم برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان به گفتگو پرداخت.

1396/08/27
08:23

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رضایی، سرمربی تیم امید کشتی آزاد، در ارتباط با حمایت پر شور جامعه کشتی از زلزله زدگان غرب کشور اظهار داشت: جامعه کشتی همیشه در یاری رسانی به جامعه نیازمند فعال بوده اند. انتظاری که از کشتی می رود، انتظاری دیرینه و تاریخی است؛ البته دیگر رشته های ورزشی هم همت کردند و نه تنها در واقعه زلزله کرمانشاه، بلکه هر جاییکه نیاز به کمک بوده همیشه پیش قدم بوده اند.
وی، در پاسخ به این سوال که تیم امید کشور چند مرحله اردو را پشت سر گذاشته و چه تاریخی به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شود، تشریح کرد: بنده مسئولیت تیم امید را با توجه به اینکه 40 روز تا مسابقات باقیمانده بود، قبول کردم. دو اردوی 14 روزه را پشت سر گذاشتیم. اردوی آخر کمتر از 10 روز به طول می انجامد. انشالله چهارشنبه به مسابقات جهانی لهستان در رده امید اعزام می شویم.
سرمربی تیم ملی امید، ادامه داد: با توجه به فرصت محدودی که داشتیم، نمی توانستیم زیاد روی آمادگی جسمانی کار کنیم و بیشتر سعی شد روی مسائل روحی و روانی و آمادگی برای حضور در میدان جهانی کار شود. امیدوارم کشتی گیرانمان به اندازه ای که تمرین کردند و سعی داشتند روحیه جنگندگی را در خود تقویت کنند و یا حتی بیشتر در میدان ظاهر شوند و مقامی که شایسته نام کشتی کشور است را بدست بیاورند.
رضایی، در پاسخ به این پرسش که همکاران خود را بر چه اساسی انتخاب می کنید، بیان کرد: ما سعی کردیم افرادی که سابقه مربیگری در رده های مختلف داشتند و فنون کشتی را به درستی فرا گرفته و آموزش خوبی دارند را به کادر اضافه کنیم.
بنده اکنون افتخار همکاری با سعید ابراهیمی قهرمان اسبق جهان؛ اکبر بهتری، قهرمان اسبق تیم ملی؛ اصغر بذری، قهرمان اسبق جهان و حمید جمشیدی، مربی سازنده کشتی کشور را دارم.
برنامه صدای ورزش، امروز با اجرای حسین شریفی، مسعود اسکویی و شهاب قاسمی روی آنتن رفت. این برنامه هر جمعه 16:05 به مدت 165 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
صدای ورزش بدون نمایش