میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

اقدامات فدراسیون ورزش روستایی در هفته تربیت بدنی


برنامه "میراث ایرانی" جمعه 28 مهر، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، برنامه های این فدراسیون در هفته تربیت بدنی را شرح داد.

1396/07/29
09:15


به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخبار فدراسیون را به این صورت شرح داد: ما سومین دوره مسابقات دوی صحرانوردی نوجوانان روستایی كشور را امروز در شهرستان بافق استان كرمان برگزار می كنیم. كار بسیار پسندیده ای كه هیأت های استانی انجام دادند، این بود كه مسابقات انتخابی برگزار كرده و نفرات منتخب خود را در مسابقات كشوری روستایی شركت دادند.
در هفته ای كه گذاشت، بازیهای بومی و محلی در مدارس برگزار شد. كارگاه مربیگری درجه 3 بانوان در "رشته برای تونیك" را در تهران داشتیم كه با حضور 35 نفر از سراسر كشور این كارگاه برپا شد. همچنین با حضور ریاست فدراسیون ورزش های روستایی و بازیهای بومی محلی، جلسه هم اندیشی رؤسای هیأت های ورزش های روستایی و بازیهای بومی محلی استان تهران را برگزار كردیم.
30 مهر روز ورزش روستاییان، عشایر و اقوام نامگذاری شده است كه تمام هیأت های ما در استان های مختلف به مناسبت این روز برنامه خاصی دارند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا از فدراسیون دو و میدانی ناظرانی برای تماشای مسابقات دوی صحرانوردی كرمان حضور پیدا می كنند، بیان كرد: بله؛ این مسابقات با همكاری متقابلی با فدراسیون دو و میدانی برگزار می شود. امیدوارم كه مسئولین فدراسیون دو و میدانی نفرات منتخب مسابقات را رها نكنند؛ بلكه این افراد را شناسایی كرده و از آنها استفاده كنند. من مطئمنم كه جوانان روستایی كشور می توانند به ورزش كشور و به خصوص در بخش دو و میدانی كمك شایانی كنند.
احمدوند، در خصوص موادی كه در دوی صحرانوری كرمان به رقابت گذاشته می شود، گفت: ما فعلاً در ماده صحرانوردی 5 هزار متر مسابقات را برگزار كرده ایم. امیدوارم كه در آینده بتوانیم در سالن ماده 100 متر، 400 متر و 800 متر را برگزار كنیم.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت 8:05 صبح های جمعه به مدت 55 دقیقه، با اجرای اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی