میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

اظهارات مقصودلو پس از مسابقات كبدی قهرمانی آسیا


برنامه "میراث ایرانی" جمعه 10 آذر، با مقصودلو، رئیس فدراسیون كبدی، درباره نحوه میزبانی ایران و نتایج كسب شده در مسابقات قهرمانی آسیا به گفتگو پرداخت.

1396/09/11
09:10


به گزارش رادیو ورزش؛ مقصودلو، رئیس فدراسیون كبدی، در ارتباط با مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما قبل از بازیهای آسیایی نیاز به این دیدارها داشتیم. در مسابقات ورزشی هر اتفاقی احتمال دارد كه رخ دهد. آن چیزی كه برای ما بسیار اهمیت داشت، این بود كه با حریفانمان بازی كنیم. در بازی با پاكستان در یك لحظه مدافع ما اشتباه كرد و با 2 امتیاز بازی را واگذار كردیم. در مجموع این مسابقات هم از نظر فنی و هم از نظر برگزاری برای ما خوب بود. در این رقابتها به نقاط ضعف و قوت تیم پی بردیم تا انشالله در بازیهای آسیایی اینچئون بتوانیم نتیجه خوبی كسب كنیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه نقاط ضعف ما در رده بانوان و آقایان چه مواردی بود، بیان كرد: در بازیهای آسیایی نیمكت ما مشكل داشت كه تصمیم گرفتیم این نیمكت را با آوردن مربی خارجی برطرف كنیم؛ اما با نظر كمیته فنی این ضعف برطرف نشد. اشكال نیمكت ما در رابطه با تعویض ها و ارنج تیم بود كه ما به سرمربی اختیار تام دادیم و هر مربی وظیفه دارد كه این دو كار را انجام دهد. ما به مربی تیم اعلام كردیم كه با توجه به حضور 9 ماهه شما در این تیم، عملكردتان را در رقابتهای قهرمانی آسیا ارزیابی می كنیم تا انشالله بتوانیم در ادامه از وجود شما بهره ببریم.
مقصودلو، تصریح كرد: وقتی بازی با یك امتیاز یا دو امتیاز واگذار می شود، نشان دهنده این است كه بازی خیلی پایاپای بوده و آن عملكرد مربیان است كه نتیجه را تغییر می دهد كه این امر تحقق پیدا نكرد و ما نتیجه را واگذار كردیم؛ اما بسیار خوب است كه قبل از سال بازیهای آسیایی این مسابقات انجام شد.
رئیس فدراسیون كبدی، خاطرنشان كرد: مسابقات از نظر میزبانی در سطحی بود كه نمایندگان فدراسیون آسیایی و جهانی اعلام كردند از الگوی این مسابقات در رقابتهای آسیایی و جهانی استفاده می كنیم.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه، با اجرای اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی