میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

جشنواره فرهنگی ورزش خلیج فارس برگزار شد

در برنامه "میراث ایرانی" جمعه 24 آذر، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخبار فدراسیون را به اطلاع رساند.

1396/09/25
10:12

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخبار فدراسیون را بدین صورت شرح داد: هفته ای که گذشت، هفته بسیار شلوغی برای فدراسیون ورزش روستایی بود. برنامه های بسیار مختلفی از سراسر ایران در قالب جام وحدت برگزار شد که توانست شور و نشاط خاصی را در جامعه ورزش های بومی محلی ایجاد کند. ما جشنواره فرهنگی ورزشی با نام جام خلیج فارس را در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس داشتیم که با حضور 160 ورشکار از چندین استان مختلف کشورمان برگزار شد.
وی، ادامه داد: در جشنواره خلیج فارس 5 رشته هفت سنگ مهارتی، دال پلان، چوب کشی، تیروکمان سنتی و طناب کشی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد که در پایان تیم استان کهگیلویه و بویر احمد به مقام اول دست پیدا کرد؛ خراسان جنوبی دوم شد و استان کرمان هم توانست مقام سومی جشنوراه را کسب کند.
اتفاق بسیار جالبی که در این جشنواره صورت گرفت، این بود که از یوسفی، نایب رئیس بانوان استان کرمانشاه تقدیر شد. یوسفی با اینکه خود در حادثه زلزله مجروح شده بود؛ اما چندین هفته در کنار زلزله زدگان حضور داشت و کمک کرد.
احمدوند، خاطرنشان کرد: روز قبل جشنواره مجمع عمومی نواب رئیسان بانوان استان های مختلف کشور را در استان هرمزگان برگزار کردیم که محمدیان، معاونت بانوان وزیر ورزش و جوانان در این جلسه حضور پیدا کرد.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی