میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

جشنواره فرهنگی ورزش خلیج فارس برگزار شد

در برنامه "میراث ایرانی" جمعه 24 آذر، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخبار فدراسیون را به اطلاع رساند.

1396/09/25
10:12

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخبار فدراسیون را بدین صورت شرح داد: هفته ای كه گذشت، هفته بسیار شلوغی برای فدراسیون ورزش روستایی بود. برنامه های بسیار مختلفی از سراسر ایران در قالب جام وحدت برگزار شد كه توانست شور و نشاط خاصی را در جامعه ورزش های بومی محلی ایجاد كند. ما جشنواره فرهنگی ورزشی با نام جام خلیج فارس را در كنار سواحل نیلگون خلیج فارس داشتیم كه با حضور 160 ورشكار از چندین استان مختلف كشورمان برگزار شد.
وی، ادامه داد: در جشنواره خلیج فارس 5 رشته هفت سنگ مهارتی، دال پلان، چوب كشی، تیروكمان سنتی و طناب كشی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد كه در پایان تیم استان كهگیلویه و بویر احمد به مقام اول دست پیدا كرد؛ خراسان جنوبی دوم شد و استان كرمان هم توانست مقام سومی جشنوراه را كسب كند.
اتفاق بسیار جالبی كه در این جشنواره صورت گرفت، این بود كه از یوسفی، نایب رئیس بانوان استان كرمانشاه تقدیر شد. یوسفی با اینكه خود در حادثه زلزله مجروح شده بود؛ اما چندین هفته در كنار زلزله زدگان حضور داشت و كمك كرد.
احمدوند، خاطرنشان كرد: روز قبل جشنواره مجمع عمومی نواب رئیسان بانوان استان های مختلف كشور را در استان هرمزگان برگزار كردیم كه محمدیان، معاونت بانوان وزیر ورزش و جوانان در این جلسه حضور پیدا كرد.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه كنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی