میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

فعالیت های فدراسیون ورزش روستایی در دهه فجر

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 13 بهمن، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخباری از فدراسیون را به اطلاع رساند.

1396/11/14
10:03

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با فعالیت های این فدراسیون در هفته گذشته اظهار كرد: در هفته ای كه گذشت ما مسابقات و جشنواره های مختلفی را در سراسر كشور برگزار كردیم كه همه با عنوان دهه فجر برپا شد. هر چه به روز مبارك 22 بهمن نزدیك می شویم، مسابقات و جشنواره های ما بیشتر می شود و استقبال خوب مردم از این جشنواره ها را شاهد خواهیم بود.
هفته قبل یك مسابقه بسیار بزرگ را در سطح كشور برگزار كردیم كه رقابت كشتی فرنگی نوجوانان روستایی بود. این رقابت ها در شهرستان دیوان دره استان كردستان برگزار شد. در این مسابقات 144 كشتی گیر در قالب 17 تیم از 16 استان كشورمان حضور داشتند. خداروشكر مسابقات خوبی برپا شد.
احمدوند، تصریح كرد: در پایان مسابقات استان كردستان با 69 امتیاز مقام قهرمانی را بدست آورد. تیم تهران با 64 امتیاز عنوان دومی و تیم كرمانشاه با 62 امتیاز عنوان سومی را كسب كردند. امیدوارم كمیته استعدادیابی فدراسیون این نوجوانان روستایی را رها نكند و جذب تیم های پایه شوند.
وی، در پاسخ به این سوال كه تیم ها و نفرات برتر مسابقات چه جوایزی دریافت كردند، اظهار داشت: با توجه به اینكه بنده درگیر كارها بودم، از جوایز اطلاعی پیدا نكردم؛ اما مسلماً به تیم های اول تا سوم و نفرات برتر جوایز خوبی داده شده است.
مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی، افزود: در هفته گذشته ما نیز مسابقات منطقه ای رشته "برای تو نیك" را در استان خوزستان داشتیم كه در دو بخش آزاد و ماراتن برگزار شد. همچنین جشنواره ای را در شهرستان گناوه استان بوشهر و نیز ملایر داشتیم كه با عنوان "دا" برگزار شد. مسابقات كشتی سنتی گورش را در پیش داریم كه در 8 وزن در استان گلستان برگزار خواهد شد.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه كنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی