میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

فعالیت های فدراسیون ورزش روستایی در دهه فجر

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 13 بهمن، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اخباری از فدراسیون را به اطلاع رساند.

1396/11/14
10:03

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با فعالیت های این فدراسیون در هفته گذشته اظهار کرد: در هفته ای که گذشت ما مسابقات و جشنواره های مختلفی را در سراسر کشور برگزار کردیم که همه با عنوان دهه فجر برپا شد. هر چه به روز مبارک 22 بهمن نزدیک می شویم، مسابقات و جشنواره های ما بیشتر می شود و استقبال خوب مردم از این جشنواره ها را شاهد خواهیم بود.
هفته قبل یک مسابقه بسیار بزرگ را در سطح کشور برگزار کردیم که رقابت کشتی فرنگی نوجوانان روستایی بود. این رقابت ها در شهرستان دیوان دره استان کردستان برگزار شد. در این مسابقات 144 کشتی گیر در قالب 17 تیم از 16 استان کشورمان حضور داشتند. خداروشکر مسابقات خوبی برپا شد.
احمدوند، تصریح کرد: در پایان مسابقات استان کردستان با 69 امتیاز مقام قهرمانی را بدست آورد. تیم تهران با 64 امتیاز عنوان دومی و تیم کرمانشاه با 62 امتیاز عنوان سومی را کسب کردند. امیدوارم کمیته استعدادیابی فدراسیون این نوجوانان روستایی را رها نکند و جذب تیم های پایه شوند.
وی، در پاسخ به این سوال که تیم ها و نفرات برتر مسابقات چه جوایزی دریافت کردند، اظهار داشت: با توجه به اینکه بنده درگیر کارها بودم، از جوایز اطلاعی پیدا نکردم؛ اما مسلماً به تیم های اول تا سوم و نفرات برتر جوایز خوبی داده شده است.
مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی، افزود: در هفته گذشته ما نیز مسابقات منطقه ای رشته "برای تو نیک" را در استان خوزستان داشتیم که در دو بخش آزاد و ماراتن برگزار شد. همچنین جشنواره ای را در شهرستان گناوه استان بوشهر و نیز ملایر داشتیم که با عنوان "دا" برگزار شد. مسابقات کشتی سنتی گورش را در پیش داریم که در 8 وزن در استان گلستان برگزار خواهد شد.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی