میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

فعالیت های هیأت سوارکاری استان سمنان

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 20 بهمن، با متولیان، رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان، درباره فعالیت های این هیأت گفتگو کرد.

1396/11/23
08:53

به گزارش رادیو ورزش؛ متولیان، رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان، در پاسخ به این سوال که شما برای رشد و توسعه رشته سوارکاری در این استان چه فعالیت هایی انجام می دهید، بیان کرد: ما در استان سمنان کارها را به دو دسته تقسیم کرده ایم. یک سری کارهای روتین و جاری است که هر هیأتی انجام می دهد و بر اساس تقویم ورزشی و آموزشی که داریم آن را پیش می بریم؛ مثل: برگزاری مسابقات و آموزش ها. یک سری کارهای اساسی و بنیادی هم وجود دارد که اگر ما بخواهیم از منافع صنعت اسب استفاده کنیم، قطعاً باید زیرساخت ها را اصلاح کنیم و نتیجه آن را در سال های آتی ببینم.
متولیان، ادامه داد: یکی از کارهای بنیادی که انجام می دهیم، ساماندهی وضعیت اسب های استان است؛ بدین منظور که کلیه اسب هایی که قابلیت شرکت در مسابقات مختلف را دارند، شناسایی می کنیم. خوشبختانه این اتفاق اکنون افتاده است. ما در بحث میکروچیپ گذاری و انجام DNA اقداماتی را انجام داده ایم.
ما نیز بانک اطلاعاتی را ایجاد کرده ایم تا مالکینی که علاقه مند هستند، اسب های خود را در فضاهای ورزشی بیاورند، راهنمایی کنیم و با کمک مسئولین و دستگاه های مرتبط مثل جهاد کشاورزی بتوانیم اسب ها را به سمت تولید اقتصادی موجه پیش ببریم.
رئیس هیأت سوارکاری سمنان، در پاسخ به این سوال که در استان شما بیشتر چه رشته هایی فعالیت می شود، تصریح کرد: ما در کورس و درساژ بیشتر متمرکز هستیم؛ البته این بدین منظور نیست که به رشته های دیگر نپردازیم؛ به طور مثال اسفندماه مسابقات استقامت را داریم.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی