میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

برنامه ریزی فدراسیون ورزش روستایی برای ایام نوروز


برنامه "میراث ایرانی" جمعه 11 اسفند، با احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با اقدامات فدراسیون به گفتگو پرداخت.

1396/12/12
08:53


به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با فعالیت های این فدراسیون در هفته ای که گذشت و نیز برنامه هایش برای ایام نوروز گفت: ما در ماهی که گذشت برنامه های مختلفی در قالب دهه فجر داشتیم که شاید یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی کشور به شمار می رفت؛ زیرا تمام استان ها و شهرستان های ما جشنواره و مسابقات داشتند. هفته گذشته یک جشنواره بزرگ حرکت و برکت که با عنوان "دا" است را برگزار کردیم. 19 استان در این جشنواره که در شهرستان میبد استان یزد برگزار شد، حضور پیدا کردند.
اکنون در حال برنامه ریزی برای مسابقات و جشنواره های ایام نوروز هستیم. بزرگترین رویداد ورزشی ما در نوروز است که تمام روستاهای کشورمان بدون استثناء فعال هستند.
وی، تصریح کرد: بسیاری از جام هایی که در روستاها گذاشته می شود، جام های خودگردان است؛ زیرا مسئولین به دلیل حجم بالای برنامه ها و فعالیت ها وقت رسیدگی به برخی از مسابقات روستایی را ندارند. در این نوع جام، تیم های روستایی جمع می شوند و مبالغی را به عنوان جوایز مسابقات جمع آوری می کنند.
ما تا جایی که در توانمان باشد به ورزش روستایی رسیدگی می کنیم. چندین هزار کارت بیمه ورزش روستایی برای شرکت کنندگان مسابقات جام خودگران تهیه کردیم که اگر خدایی نکرده فردی دچار مصدومیت شد، حداقل پوشش بیمه ای داشته باشد. خوشبختانه این همکاری بین فدراسیون ما فدراسیون پزشکی ورزشی صورت گرفته است؛ اما با توجه به اینکه استقبال بالاست و جام های مختلفی گذاشته می شود، شاید ما نتوانیم همه را تحت پوشش قرار دهیم.
احمدوند، عنوان کرد: برگزار کننده های جام خودگردان مسابقات خود را به هیأت ها معرفی کنند تا پوشش بیمه ای را داشته باشند که اگر اتفاقی رخ داد، حداقل بیمه باشند.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی