میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

برنامه ریزی فدراسیون ورزش روستایی برای ایام نوروز


برنامه "میراث ایرانی" جمعه 11 اسفند، با احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با اقدامات فدراسیون به گفتگو پرداخت.

1396/12/12
08:53


به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، در ارتباط با فعالیت های این فدراسیون در هفته ای كه گذشت و نیز برنامه هایش برای ایام نوروز گفت: ما در ماهی كه گذشت برنامه های مختلفی در قالب دهه فجر داشتیم كه شاید یكی از بزرگترین رویدادهای ورزشی كشور به شمار می رفت؛ زیرا تمام استان ها و شهرستان های ما جشنواره و مسابقات داشتند. هفته گذشته یك جشنواره بزرگ حركت و بركت كه با عنوان "دا" است را برگزار كردیم. 19 استان در این جشنواره كه در شهرستان میبد استان یزد برگزار شد، حضور پیدا كردند.
اكنون در حال برنامه ریزی برای مسابقات و جشنواره های ایام نوروز هستیم. بزرگترین رویداد ورزشی ما در نوروز است كه تمام روستاهای كشورمان بدون استثناء فعال هستند.
وی، تصریح كرد: بسیاری از جام هایی كه در روستاها گذاشته می شود، جام های خودگردان است؛ زیرا مسئولین به دلیل حجم بالای برنامه ها و فعالیت ها وقت رسیدگی به برخی از مسابقات روستایی را ندارند. در این نوع جام، تیم های روستایی جمع می شوند و مبالغی را به عنوان جوایز مسابقات جمع آوری می كنند.
ما تا جایی كه در توانمان باشد به ورزش روستایی رسیدگی می كنیم. چندین هزار كارت بیمه ورزش روستایی برای شركت كنندگان مسابقات جام خودگران تهیه كردیم كه اگر خدایی نكرده فردی دچار مصدومیت شد، حداقل پوشش بیمه ای داشته باشد. خوشبختانه این همكاری بین فدراسیون ما فدراسیون پزشكی ورزشی صورت گرفته است؛ اما با توجه به اینكه استقبال بالاست و جام های مختلفی گذاشته می شود، شاید ما نتوانیم همه را تحت پوشش قرار دهیم.
احمدوند، عنوان كرد: برگزار كننده های جام خودگردان مسابقات خود را به هیأت ها معرفی كنند تا پوشش بیمه ای را داشته باشند كه اگر اتفاقی رخ داد، حداقل بیمه باشند.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه كنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی