میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

افتتاح 900 خانه ورزش روستایی تا پایان تیر 97


در برنامه "میراث ایرانی" جمعه 24 فروردین، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش های روستایی و بازیهای بومی و محلی، اخباری از این فدراسیون را تشریح کرد.

1397/01/26
08:46


به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش های روستایی و بازیهای بومی و محلی، اخبار فدراسیون را بدین صورت شرح داد: ما طی یک ماه باقیمانده تا ماه مبارک رمضان برنامه های بسیار متنوعی در استانهای مختلف کشورمان داریم. مسابقات کشتی با چوخه را در روستای گرماب شهرستان نیشابور داشتیم که با حضور دکتر جعفری، ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی برگزار شد. در این رقابتها بیش از 596 چوخه کار در 5 وزن به رقابت پرداخت. مسابقات مانند سال گذشته با استقبال بسیار زیاد مردم خراسان مواجه شد.
وی، یادآور شد: گود گرماب بزرگترین گود استان خراسان رضوی است که مسابقات کشتی با چوخه این گود همه ساله به مناسبت روز فناوری هسته ای بیستم فروردین ماه برگزار می شود.
ما در هفته ای که گذشت افتتاح خانه های ورزش روستایی را داشتیم؛ از جمله خانه ورزش روستای حاج علی اسلامی شهرستان کلاله استان گلستان.
احمدوند، نیز در ادامه گفت: دکتر شعبانی بهار خبری را در خبرگزاری ها اعلام کرده است؛ مبنی بر اینکه در سال 96 هزار و چهارصد خانه ورزش روستایی به تجهیز و بهره برداری رسید که نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری بود. امیدواریم تا پایان تیرماه 900 خانه ورزش روستایی بهره برداری شود که در نوع خود بی نظیر است.
مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، تصریح کرد: این سطح از افتتاح خانه های ورزش روستایی که گام بسیار بزرگی در راستای نهادینه کردن ورزش و توسعه آن در مناطق محروم روستایی و عشایری است. امیدواریم ثمره این کار بزرگ ملی به ورزش قهرمانی و همگانی کشور تزریق شود.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی