میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

افتتاح 900 خانه ورزش روستایی تا پایان تیر 97


در برنامه "میراث ایرانی" جمعه 24 فروردین، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش های روستایی و بازیهای بومی و محلی، اخباری از این فدراسیون را تشریح كرد.

1397/01/26
08:46


به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش های روستایی و بازیهای بومی و محلی، اخبار فدراسیون را بدین صورت شرح داد: ما طی یك ماه باقیمانده تا ماه مبارك رمضان برنامه های بسیار متنوعی در استانهای مختلف كشورمان داریم. مسابقات كشتی با چوخه را در روستای گرماب شهرستان نیشابور داشتیم كه با حضور دكتر جعفری، ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی برگزار شد. در این رقابتها بیش از 596 چوخه كار در 5 وزن به رقابت پرداخت. مسابقات مانند سال گذشته با استقبال بسیار زیاد مردم خراسان مواجه شد.
وی، یادآور شد: گود گرماب بزرگترین گود استان خراسان رضوی است كه مسابقات كشتی با چوخه این گود همه ساله به مناسبت روز فناوری هسته ای بیستم فروردین ماه برگزار می شود.
ما در هفته ای كه گذشت افتتاح خانه های ورزش روستایی را داشتیم؛ از جمله خانه ورزش روستای حاج علی اسلامی شهرستان كلاله استان گلستان.
احمدوند، نیز در ادامه گفت: دكتر شعبانی بهار خبری را در خبرگزاری ها اعلام كرده است؛ مبنی بر اینكه در سال 96 هزار و چهارصد خانه ورزش روستایی به تجهیز و بهره برداری رسید كه نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری بود. امیدواریم تا پایان تیرماه 900 خانه ورزش روستایی بهره برداری شود كه در نوع خود بی نظیر است.
مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، تصریح كرد: این سطح از افتتاح خانه های ورزش روستایی كه گام بسیار بزرگی در راستای نهادینه كردن ورزش و توسعه آن در مناطق محروم روستایی و عشایری است. امیدواریم ثمره این كار بزرگ ملی به ورزش قهرمانی و همگانی كشور تزریق شود.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه كنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی