میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

اطلس بازیهای بومی و محلی ایران چاپ می شود

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 21 اردیبهشت، با احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، درباره فعالیت های اخیر فدراسیون گفتگو کرد.

1397/02/22
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، در ارتباط با برنامه ها و فعالیت های اخیر این فدراسیون گفت: ما جشنواره ورزشی عشایر استان آذربایجان شرقی را داشتیم که در شهرستان کلیبر، منطقه "هارنا" برگزار شد. این جشنواره همزمان با کوچ عشایر برپا شد و استقبال بسیار زیاد مردم آذربایجان را به همراه داشت. بیش از 30 هزار نفر برای تماشای برنامه ها حاضرشده بودند. مسابقات جشنواره در چند بخش مختلف مثل: سوارکاری، طناب کشی، کشتی محلی برگزار شد که پرطرفدارترین قسمت این جشنواره، سوارکاری و تیراندازی روی اسب است.
وی با تاکید بر اینکه بیشتر شرکت کنندگان در این رقابتها بانوان عشایر هستند یادآور شد: این موضوع برای این جشنواره که همه ساله در منطقه هارنا برگزار می شود، نکته بسیار قابل تامل و مثبت است که در نوع خود کم نظیر است.
احمدوند در ادامه افزود: همچنین یک جشنواره ویژه برای دانش آموزان روستایی شهرستان پاکدشت استان تهران برگزار کردیم. اکثر دانش آموزان این منطقه افرادی هستند که از کشور افغانستان به ایران مهاجرت کرده اند. خوشبختانه توانستیم محیط خوب و مفرحی را در قالب جشنواره بازیهای بومی و محلی برگزار کنیم.
وی از افتتاح همزمان 30 خانه ورزش روستایی با حضور دکتر جعفری، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی در استان اردبیل خبر داد و گفت: امسال کتاب اطلس بازیهای بومی و محلی را منتشر خواهیم کرد. مراحل پایانی این کتاب هزار صفحه ای به پایان رسیده است. این کتاب بالغ بر500 یا 600 منبع دارد و با بیش از 2 هزار نفر مصاحبه شده است. امیدوارم کتاب اطلس بازیهای بومی و محلی به عنوان کتاب سال و نیز میراث ایرانی شناخته شود. همکارانم در کمیته آموزش و پژوهش همزمان با نوشتن کتاب، نسخه انگلیسی آن را نیز تهیه کرده اند.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت10:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی