میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

برگزاری رقابتهای انتخابی برای حضور در المپیك عشایر جهان

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 25 خرداد، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، اقدامات جدید این فدراسیون را تشریح كرد.

1397/03/27
08:45

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، در خصوص فعالیت های اخیر این فدراسیون گفت: در هفته ای كه گذشت سیر افتتاح و تجهیز خانه های ورزش روستایی تعطیل نشد و همچنان به كار خود ادامه می دهد. هفته گذشته حركت پنجمین كاروان امید و نشاط را در سیستان و بلوچستان داشتیم كه در این مرحله بیش از 30 خانه ورزش روستایی افتتاح و تجهیز شدند. قبل از حركت این كاروان 4 مرحله دیگر این برنامه در سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.
هفته گذشته همچنین افتتاح خانه ورزش روستایی در دو شهرستان آق قلا و گنبد كاووس استان گلستان را داشتیم. مسابقات جام رمضانی كه در استان گلستان تشكیل شده بود، تا پایان این ماه مبارك به كار خود ادامه داد.
وی، افزود: ما همچنین به مناسبت عید سعید فطر آیین سنتی گل غلتان را در روستای تاریخی پنداس شهرستان كاشان داریم كه این برنامه امروز ساعت 16 برگزار می شود. در كنار این آیین زیبا جشنواره بازیهای بومی محلی را نیز خواهیم داشت.
احمدوند به المپیك روستاییان و عشایر كه شهریور ماه در كشور قرقیزستان برگزار می شود، اشاره كرد و گفت: چند سالی است كه این فستیوال بزرگ در كشور قرقیزستان برپا می شود و از همه كشورهای دنیا دعوت به عمل می آید كه تیم های عشایری و روستایی خود را به این رقابتها اعزام كنند. مدت 3 سال است كه تیم های ما به این فستیوال اعزام می شوند. امسال قرار است با قدرت و شایسته سالاری این امر مهم را انجام دهیم. بعد از ماه مبارك رمضان مسابقات انتخابی رشته های مختلف این رقابتها برگزار می شود.
وی، در پاسخ به این پرسش كه ارگان هایی كه به افتتاح خانه های ورزش روستایی كمك می كنند، آیا فقط در زمان افتتاح همراهی می كنند یا در ادامه هم یاری می رسانند، عنوان كرد: سازمان مبارزه با مواد مخدر با كمك مالی كه می كند، خانه های ورزش روستایی را تجهیز می كنیم. این سازمان تا زمانیكه این خانه ها افتتاح می شوند، در كنار ما قرار دارد كه البته مهمترین كار همان تجهیز خانه هاست.
احمدوند، تأكید كرد: نیاز است كه همه فدراسیون ها و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در این قضیه كمك كنند و مربیان خود را اعزام كنند.
برنامه میراث ایرانی با رویكرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و كبدی و چوگان ساعت 8:05 صبح های جمعه به تهیه كنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسكویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی