میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

برگزاری رقابتهای انتخابی برای حضور در المپیک عشایر جهان

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 25 خرداد، احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، اقدامات جدید این فدراسیون را تشریح کرد.

1397/03/27
08:45

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند، مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، در خصوص فعالیت های اخیر این فدراسیون گفت: در هفته ای که گذشت سیر افتتاح و تجهیز خانه های ورزش روستایی تعطیل نشد و همچنان به کار خود ادامه می دهد. هفته گذشته حرکت پنجمین کاروان امید و نشاط را در سیستان و بلوچستان داشتیم که در این مرحله بیش از 30 خانه ورزش روستایی افتتاح و تجهیز شدند. قبل از حرکت این کاروان 4 مرحله دیگر این برنامه در سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.
هفته گذشته همچنین افتتاح خانه ورزش روستایی در دو شهرستان آق قلا و گنبد کاووس استان گلستان را داشتیم. مسابقات جام رمضانی که در استان گلستان تشکیل شده بود، تا پایان این ماه مبارک به کار خود ادامه داد.
وی، افزود: ما همچنین به مناسبت عید سعید فطر آیین سنتی گل غلتان را در روستای تاریخی پنداس شهرستان کاشان داریم که این برنامه امروز ساعت 16 برگزار می شود. در کنار این آیین زیبا جشنواره بازیهای بومی محلی را نیز خواهیم داشت.
احمدوند به المپیک روستاییان و عشایر که شهریور ماه در کشور قرقیزستان برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: چند سالی است که این فستیوال بزرگ در کشور قرقیزستان برپا می شود و از همه کشورهای دنیا دعوت به عمل می آید که تیم های عشایری و روستایی خود را به این رقابتها اعزام کنند. مدت 3 سال است که تیم های ما به این فستیوال اعزام می شوند. امسال قرار است با قدرت و شایسته سالاری این امر مهم را انجام دهیم. بعد از ماه مبارک رمضان مسابقات انتخابی رشته های مختلف این رقابتها برگزار می شود.
وی، در پاسخ به این پرسش که ارگان هایی که به افتتاح خانه های ورزش روستایی کمک می کنند، آیا فقط در زمان افتتاح همراهی می کنند یا در ادامه هم یاری می رسانند، عنوان کرد: سازمان مبارزه با مواد مخدر با کمک مالی که می کند، خانه های ورزش روستایی را تجهیز می کنیم. این سازمان تا زمانیکه این خانه ها افتتاح می شوند، در کنار ما قرار دارد که البته مهمترین کار همان تجهیز خانه هاست.
احمدوند، تأکید کرد: نیاز است که همه فدراسیون ها و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در این قضیه کمک کنند و مربیان خود را اعزام کنند.
برنامه میراث ایرانی با رویکرد پرداختن به رشته های ورزشی روستایی و کبدی و چوگان ساعت 8:05 صبح های جمعه به تهیه کنندگی مریم رستمی و با اجرای مسعود اسکویی تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی