گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

كامبك جواب كامبك؛ كامرون و صربستان پرگل‌ترین تساوی جام را رقم زدند

پرگل‌ترین تساوی جام بیست‌و‌دوم در اولین بازی روز نهم این مسابقات، كار صرب‌ها و كامرونی‌ها برای صعود به مرحله بعدی را سخت‌‌تر كرد.

1401/09/07
17:08

به گزارش رادیو ورزش؛ در اولین بازی از روز نهم جام جهانی 2022، امروز (دوشنبه) از ساعت 13:30 به وقت تهران، در گروه G در ورزشگاه الجنوب، تیم‌های ملی كامرون و صربستان برابر یكدیگر قرار گرفتند كه این بازی با نتیجه 3-3 به پایان رسید تا پرگل‌ترین تساوی این رقابت‌ها تا به امروز رقم بخورد.

در این بازی در حالی كه صرب‌ها كنترلی نسبی بر توپ و میدان داشتند، كامرون حملات زهردارتری ترتیب داد كه یكی از آنها در 29 دقیقه به كرنری منتهی شد كه گل ژان كارل كاستلتو در پی داشت. كامرونی‌ها تا آخرین دقیقه نیمه نخست تیم برتر میدان بودند و خود را برای رفتن به رختكن آماده كرده بودند كه ارتكاب یك خطا در میانه میدان به ضررشان تمام شد چرا كه توپ ارسالی توسط دوشان تادیچ روی سر پاولوویچ فرود آمد و او با ضربه‌ای زیبا دور از دستان دروازه‌بان كامرون، گل تساوی را در اولین دقیقه وقت‌های تلف شده برای صربستان زد. كامرون هنوز از شوك دریافت این گل درنیامده بود كه دومین گل را هم دریافت كرد. صرب‌ها دو دقیقه بعد از گل نخست خود حمله دیگری را توسط زیوكوویچ ترتیب دادند كه در ادامه با شوت زیبای ستاره خط میانی‌شان سرگئی میلینكوویچ ساویچ همراه شد و ستاره لاتزیو گل دوم را به ثمر رساند و به این ترتیب نماینده اروپا بازی باخته را در نیمه نخست برد.

نیمه دوم اما نیمه كامرونی‌ها بود. با اینكه این صرب‌ها بودند كه در دقیقه 53 توسط الكساندر میتروویچ زودتر گل زدند، نماینده آفریقا از بازگشت به بازی مأیوس نشد. وینسنت بوباكار در دقیقه 63 در موقعیتی كه تصور می‌شد آفساید باشد، صاحب توپ شد و پس از یك كنترل زیبا و بلند كردن توپ از روی سر دروازه‌بان حریف آن را داخل دروازه قرار داد. در حالی كه حتی خود بوباكار هم به تصور مردود شدن گلش شادی نكرد، VAR این گل را سالم تشخیص داد و اختلاف به حداقل رسید. در سناریویی مشابه آنچه در نیمه اول برای صرب‌ها رخ داد، در نیمه دوم این كامرونی‌‌ها بودند كه از شوك حاصل از گل‌ دوم‌شان برای زدن گلی دیگر استفاده كردند و این بار هم با یك اشتباه دیگر از مدافعان صربستان در آفسایدگیری، اریك چوپوموتینگ با دریافت پاسی عرضی از بوباكار گل تساوی را به ثمر رساند.

به این ترتیب پرگل‌ترین تساوی جام رقم خورد و هر دو تیم صربستان و كامرون بار دیگر در كسب اولین پیروزی‌شان در این رقابت‌ها ناكام ماندند. با این نتیجه كامرون و صربستان هر دو با 2 امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. این در شرایطی است كه در دور آخر بازی‌های مرحله گروهی كامرون باید به مصاف برزیل برود و صربستان مقابل سوئیس قرار خواهد گرفت. برزیل و سوئیس كه امشب از ساعت 19:30 برابر هم قرار می‌گیرند، هر دو با 3 امتیاز به ترتیب تیم‌های اول و دوم گروه G هستند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی