ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

شمشیربازی رشته ای ارزان اما جذاب

برنامه مجله شمشیربازی یکشنبه 7 آبان با حضور علی پاکدامن و مجتبی عابدینی، قهرمانان شمشیربازی به بحث در زمینه پیشرفت های رشته شمشیربازی و ارائه اطلاعاتی از این رشته به علاقمندان پرداخت.

1396/08/08
15:55

به گزارش رادیو ورزش؛ مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در خصوص صعود تیم ملی از رتبه 21 به رتبه 4 جهان و تلاش ها و برنامه ریزی هایش گفت: دو نفر از ایران یعنی من و پاکدامن جز 16 شمشیرباز برتر دنیا هستیم. برنامه ریزی هایی که با کمک و همراهی همسرم در زندگی انجام دادم در موفقیت من بسیار تاثیرگذار بود و از ایشان کمال تشکر را دارم. ضمن اینکه زیرنظر پیمان فخری و در اردوهای مختلف با هدف موفقیت در المپیک ریو پیش رفتم و توانستم نتایج خوبی در مسابقات اخیر کسب کنم.
وی درباره مشکلات رشته شمشیربازی گفت: مشکل اصلی ما نبود سالن ورزشی مختص شمشیربازی است. سالنی که درحال حاضر در اختیار ما قرار دارد؛ حتی گنجایش مسابقات قهرمانی کشور را ندارد. ما اگر سالن استاندارد داشته باشیم. مطمئنا لیگ بهتری خواهیم داشت؛ حامیان مالی بیشتر می شوند و پخش زنده تلویزیونی هم خواهیم داشت. در این صورت مشکلات مالی فدراسیون شمشیربازی هم حل می شود. مسئولین فکر نمی کردند که فدراسیون شمشیربازی در عرض 4 سال به اوج برسد و حتی مدال جهانی بگیرد.
عابدینی درباره هزینه های رشته شمشیربازی برای علاقمندان گفت: این رشته خیلی پرهزینه نیست و با خرید یکسری وسایل که بین 500 هزار تومان تا یک میلیون هزینه دارد؛ می توانند شروع به تمرین کنند. این رشته بسیار ارزان قیمت جز 4 رشته ورزشی امن المپیک است.
علی پاکدامن، قهرمان شمشیربازی نیز درباره موفقیت ماده های مختلف شمشیربازی گفت: ما در اسلحه سابر موفق تر از سایر ماده ها هستیم. عابدینی از سال 80 و قبل تر از او، فتحی در سابر مدال آوری کرده اند.
وی درباره اردوها توضیح داد: دو روز بعد به الجزایر اعزام می شویم و فصل آغاز می شود. سال گذشته در جام جهانی سنگال اول شدیم و برای حفظ رنکینگ امسال هم اول می شویم و این موفقیتی دور از دسترس نیست. مسابقات از روز جمعه و به مدت سه روز پی در پی خواهد بود. لیگ شمشیربازی هم از چهارم آبان شروع شد و تا سال آینده پایان می یابد.
پاکدامن درباره محل تمرین برای علاقمندان به شمشیربازی گفت: تنها سالن شمشیربازی ما سالن شهید کلاهدوز در میدان هفت تیر است.
برنامه زنده مجله شمشیربازی یکشنبه 7 آبان کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)